Udany rewanż seniorów

24 kwietnia 2021, godz. 22:33, 311 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 24 kwietnia w spotkaniu 19 kolejki piłkarskiej IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim obiekcie K.S Warka 2:1 udanie rewanżując się swoich rywalom za jesienną porażkę. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli Piotr Branicki i Daniel Cichocki

W tym spotkaniu piłkarzem Mszczonowianki chcieli udowodnić, że wygrana w Pionkach z Radomiakiem nie była przypadkowa a tylko powrotem na właściwe tory jakim była dobra gra i przedłużenie dobrej serii meczów bez porażki. Samo spotkanie rozpoczęło się rozpoczęło się podobnie do poprzednich spotkań. Podopieczni Pawła Jakóbiaka od razu wyszli do rywala wysokim pressingiem aby szybko w razie straty odebrać piłkę. To właśnie drużyna miejscowa była stroną przeważającą jednak brakowało jej dokładności albo szczęściu w wykończeniu akcji. Swoich szans nie potrafili wykorzystać m.in. kapitan Damian Pociech, Przemysław Jakóbiak, Ignacy Ogłoziński, Damian Chełmiński czy też Piotr Branicki.Goście ustawili się na grę z kontrataku i to oni byli bliscy otwarcia wyniku. W 18 minucie Filip Kacperkiewicz zagrał prostopadle do Rafała Sobczaka a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem Danielem Leszczyńskim przy próbie minięcia swojego rywala stracił panowanie nad piłką.

Wydaje się, że przełomowym momentem tego spotkania, który w zasadzie pokazał, kto rzeczywiście był lepszy, było odgwizdanie zdaniem całej drużyny przyjezdnej kontrowersyjnego rzutu karnego w 36 minucie za faul na Macieju Naleju w polu karnym. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Piotr Branicki i od 37 minucie Mszczonowianka prowadziła 1:0. Natomiast w drugim przypadku drużyna gości miała wątpliwości przy stracie drugiej bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy prostopadłą piłkę w kierunku Daniela Cichockiego zagrał Przemysław Jakóbiak, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem podwyższając prowadzenie miejscowej drużyny. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:0.

Po przerwie wydawało się, że przewaga dwóch bramek za bardzo rozluźniła zespół gospodarzy, który dał sobie narzucić styl gry wareczan. Ci zaczęli tworzyć sytuacje. Najbardziej aktywni w tej części gry byli Mateusz Olszak i Kacper Zieliński. Dopiero zmiany jakich dokonał trener Paweł Jakóbiak obudziły nieco miejscowy zespół a ten sam zaczął w końcu stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Gdy wydawało się, w pewnym momencie, że podwyższenie wyniku to tylko kwestia czasu niespodziewanie wróciła nieskuteczność. Swoich sytuacji nie potrafili wykorzystać m.in. Damian Pociech, czy też do pustej bramki po zagraniach Kamila Kucharskiego Piotr Cudny. Gdy wydawało się, że to spotkanie gospodarze wygrają bez straty gola to dość niespodziewanie sami dali się zaskoczyć i w 90 minucie Mateusz Olszak wywalczył rzut karny. Do wykonania jedenastki podszedł były piłkarz Mszczonowianki Konrad Szkopiński i pewnym strzałem zdobył bramkę kontaktową. Na więcej jednak gościom nie pozwolił arbiter, który 3 minuty po zdobytej bramce zakończył spotkanie. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała K.S Warka 2:1 udanie rewanżując się swoim rywalom za jesienną porażkę w Warce. Po 19 rozegranych spotkaniach awansowali na 3 miejsce w tabeli. Jednak może się to zmienić jeśli jutro Zamłynie Radom wygra w Grójcu z tamtejszym Mazowszem.

Teraz podopiecznych Pawła Jakóbiaka czeka dwumecz z liderem ligi Pilicą Białobrzegi. Pierwszy mecz obie drużyny rozegrają w najbliższą środę 28 kwietnia o 17:30 w ramach rozgrywek o Mazowiecki Puchar Polski a następnie w sobotę 1 maja ligowy o 11:00. Oba te spotkania zostaną rozegrane w Białobrzegach.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński, Anthony Chukwuemeka, Daniel Cichocki(73'Kacper Ostrowski), Michał Janik, Damian Chełmiński(60'Piotr Wójcik), Przemysław Jakóbiak(73'Sebastian Janik), Damian Pociech(87'Kamil Kucharski), Maciej Nalej(60'Piotr Cudny), Piotr Branicki(60'Paweł Michalski)

Skład K.S Warka: Alejandro Lutzardo Sierra, Mateusz Makuch, Filip Kacperkiewicz, Rafał Sobczak, Konrad Szkopiński, Mateusz Olszak, Paweł Pacholski(6'Jakub Malinowski)(46'Tomasz Głogowski), Grzegorz Witan, Kacper Zieliński, Kamil Wierzbicki, Michał Knajdrowski(67'Michał Krupa)

Mszczonowianka – K.S Warka 2:1(2:0)

bramki: Piotr Branicki – z karnego, Daniel Cichocki – Mszczonowianka; Konrad Szkopiński – z karnego – K.S Warka

żółte kartki: Anthony Chukwuemeka, Damian Pociech, Paweł Michalski, Paweł Jakóbiak – trener – Mszczonowianka; Paweł Potent – trener K.S Warka