Udany rewanż Żyrki

18 listopada 2020, godz. 12:43, 429 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 14 listopada w spotkaniu 14 kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych zespół Żyrardowianki 2002 pokonał na swoim boisku drużynę Mszczonowianki Mszczonów 2002 4:2. Bramki dla podopiecznych Macieja Kleczki i Bartłomieja Szamburskiego zdobyli: Karol Wiśniewski i Karol Wiśniewski

Spotkanie to w początkowej fazie było wyrównane. Na pierwszą akcję musieliśmy czekać do 7 minuty, kiedy to akcję Mszczonowianki niecelnym strzałem wykończył Jakub Cieślik.Natomiast w 9 minucie swoją pierwszą akcję przeprowadzili piłkarze Żyrardowianki, którą niecelnym strzałem zakończył Jakub Filip. W 14 minucie z kolei po centrze w pole karne będący w polu karnym Jakub Sokołowski na raty pokonał Krzysztofa Tokarskiego i Żyrardowianka objęła prowadzenie 1:0. W 19 minucie z kolei prostopadłą piłkę w kierunku Jakub Sokołowskiego dograł Bartosz Kuźmiński a ten pierwszy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem podwyższył na 2:0.Prowadzenie takie gospodarze zdołali utrzymać tylko 5 minut. W 24 minucie mszczonowianie skutecznie zakończyli swoją akcję. Przemysław Witecki zagrał do Karola Wiśniewskiego a ten po tym jak zwiódł obronę znalazł sposób na pokonanie golkipera Żyrardowianki Bartłomieja Noszczak. Od tego momentu Żyrardowianka prowadziła już tylko 2:1.

W samej końcówce pierwszej połowy żyrardowianie powinni pokusić się o zdobycie co najmniej dwóch goli. Najpierw w 39 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował strzelec dwóch bramek Jakub Sokołowski a w 41 minucie okazji nie wykorzystał Jakub Jaczewski, który sfaulował bramkarza Mszczonowianki Krzysztofa Tokarskiego. Do przerwy Żyrardowianka prowadziła 2:1.

Znakomicie dla podopiecznych Arkadiusza Dąbrowskiego zaczęła się druga połowa. Mimo początkowego zrywu mszczonowskiej drużyny to właśnie Żyrardowianka w 48 minucie podwyższa swoje prowadzenie. Skutecznie będąc na wysokości pola karnego zacentrował Bartosz Kuźmiński a tam precyzyjnym strzałem głową Jakub Sokołowski po raz znalazł sposób na golkipera rywali. Żyrardowianka prowadziła już 3:1.

Wydawało się, że przewaga dwóch bramek wystarczy do spokojnej kontroli przebiegu spotkania. Nic bardziej mylnego. Ambitnie grający mszczonowianie. W 58 minucie wywalczyli rzut wolny. Na jego wykonanie zdecydował się Michał Żółtowski, który uderzeniem płaskim po ziemi sprawił, że piłka odbiła się od rąk bramkarza Bartłomieja Noszczaka tak, że spadła prosto pod nogi Jakuba Wiśniewskiego a ten wykorzystał szansę zdobywając bramkę kontaktową. Żyrardowianka prowadziła już tylko 3:2.Do samego końca spotkania oba zespoły szukały jeszcze bramki. Miejscowa drużyna  czwartej, która pozwoliła by w zasadzie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy, a goście trzeciej, która dała by szansę powalczyć im co najmniej o remis.W 85 minucie udało się to tym pierwszym. Po raz kolejny, czwarty w tym meczu na listę strzelców wpisał się Jakub Sokołowski, który w tym meczu był prawdziwym królem polowania.Ostatecznie Żyrardowianka udanie zrewanżowała się Mszczonowiance za nikłą porażkę w meczu pierwszej rundy, pokonując swoich przeciwników 4:2. Mimo przegranej drużyna Mszczonowianki w rundzie wiosennej zagra w Ekstralidze Juniorów Starszych

Skład Żyrardowianki:

Bartłomiej Noszczak, Alan Gwiazda(46'Bartosz Augustyniak), Daniel Witenberg, Mateusz Barański, Jakub Filip, Bartosz Machaj Bartosz Kuźmiński Jakub Skibiński, Jakub Sokołowski, Michał Sentowski(55'Dawid Bobrowski), Jakub Jaczewski(87'Tomasz Rogoziński)

Skład Mszczonowianki:

Krzysztof Tokarski, Cezary Rombek, Dominik Kocz, Mateusz Adamczyk(87'Filip Krakowiak), Jakub Wiśniewski, Jakub Cieślik, Igor Nowakowski(46'Mateusz Janus), Kamil Stępień, Przemysław Witecki, Michał Żółtowski, Karol Wiśniewski

bramki: Jakub Sokołowski 4 – Żyrardowianka; Karol Wiśniewski, Jakub Wiśniewski – Mszczonowianka

żółte kartki: Daniel Witenberg, Mateusz Barański, Michał Sentowski – Żyrardowianka; Mateusz Adamczyk, Michał Żółtowski - Mszczonowianka