Walka do końca

17 kwietnia 2013, godz. 16:12, 315 wyświetleń

W środowe popołudnie na stadionie przy ul. Brzoskwiniowej w Mszczonowie nasza drużyna zainaugurowała rundę wiosenną z ostatnim zespołem ligi Pogonią II Siedlce. Patrząc na różnice jaka dzieli oba zespoły w tabeli można było śmiało stwierdzić, iż to Mszczonowianka jest faworytem tego spotkania. Jednak boisko wcale nie odzwierciedlało tej dużej różnicy.

Od początku meczu niespodziewanie to drużyna Pogoni przeważała. Zdecydowanie częściej atakowali na bramkę strzeżoną przez Michała Le Minha. Na efekt dobrej gry gości nie trzeba było długo czekać. Już w 10 minucie drużyna przyjezdnych wykorzystuje zamieszanie w naszym polu karnym i z najbliższej odległości Padysz pakuje piłkę do siatki. Wydawać by się mogło, że gorzej tego meczu nie mogliśmy zacząć, a jednak... Niespełna 2 minuty później tracimy drugą bramkę po indywidualnej akcji Jędrzejczyka i przegrywamy 0:2. W 25 minucie udaje się nam zdobyć bramkę kontaktową, Tomasz Łopata dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Tomasza Bogołębskiego i mamy 1:2. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy to wyrównana walka oby zespołów. Zarówno Mszczonowianka jak i rezerwy Pogoni szukały swoich szans na powiększenie konta bramkowego. Dobrą okazję na wyrównanie wyniku miał Łukasz Kakietek, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Dopiero w doliczonym czasie gry Mszczonowiance udaje się doprowadzić do wyrównania, za sprawą kapitana naszej drużyny Łukasza Pastewski, który wykorzystał świetne zgranie piłki przez Kakietka i precyzyjnym strzałem lewą nogą nie dał szans golkiperowi Pogoni na skuteczną interwencje.

Ostatecznie Mszczonowianka zremisowała z Pogonią II Siedlce 2:2. Cieszy na pewno fakt, iż podopieczni Rafała Dopierały walczyli do końca dzięki czemu zdobywamy jeden punkt.

Skład Mszczonowianki: M.Le Minh - K.Mitrowski, Ł.Pastewka, P.Nawrocki, K.Łojszczyk - P.Romanowski(60' T.Skórzyński), T.Bogołębski, M.Ciesielski(68' K.Jankowski), T.Łopata - T.Jaskólski(77' A.Siwirski), P.Romaniuk(46' Ł.Kakietek)