Ważny sparwdzian przed ligą

28 lutego 2016, godz. 17:04, 277 wyświetleń

W rozegranym w Radomiu meczu sparingowym Mszczonowianka przegrała z trzecioligową Bronią 1:2.

Broń Radom po rundzie jesiennej III ligi znalazła się w sporych opałach. Klub, który od lat uchodzi za dobrze zorganizowany, dysponujący świetną infrastrukturą i dużymi (jak na III ligę) możliwościami finansowo-organizacyjnymi, po I rundzie zajmuje dopiero 12 miejsce i do dającego utrzymanie miejsca traci aż 7 punktów. Wiosna zatem będzie w Radomiu niezwykle gorąca. Swój pierwszy mecz ligowy Broń rozegra już za tydzień, dlatego sparing z Mszczonowianką był dla niej próbą generalną przed rundą, która może wpłynąć na losy klubu na najbliższe lata.

Mszczonowianie do ligi mają jeszcze 2 tygodnie, ale oni również traktowali to spotkanie w kategoriach poważnego sprawdzianu.

To był dla nas test przygotowania techniczno taktycznego – powiedział po meczu trener Rafał Smalec. - Moim zdaniem na tle solidnej trzecioligowej drużyny wypadliśmy bardzo przyzwoicie. W pierwszej połowie Broń miała przewagę w posiadaniu piłki, ale tak naprawdę niewiele z tego wynikało. Straciliśmy jednak dwie bramki, które były konsekwencją indywidualnych błędów moich zawodników. Teraz mamy jeszcze dwa tygodnie na wyeliminowanie tych mankamentów i „złapanie świeżości”, by w lidze cieszyć się grą.

Do przerwy było 2:0 dla radomian, ale po zmianie stron mecz się wyrównał, a Mszczonowianka stworzyła kilka dobrych sytuacji podbramkowych. Jedną z nich na bramkę kontaktową zamienił Paweł Jakóbiak, który w 55 minucie dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę po drodze głową lekko trącił obrońca Broni i ta wpadła do siatki przy samym słupku. W pozostałych sytuacjach Mszczonowiance brakowało nieco szczęścia i precyzji pod bramką rywala.

Ostatnim sparingpartnerem zespołu Rafała Smalca będzie UMKS Piaseczno, a spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 5 marca, o godzinie 11.00 w Piasecznie.

Broń Radom – Mszczonowianka 2:1(2:0)

Mszczonowianka: Kwiatkowski (46' Czarnecki M.) - Łojszczyk (75' Skórzyński), Pastewka (65' Marciniak), Cackowski (75' Pastewka), Marciniak (46' zawodnik testowany), Skórzyński (46' zawodnik testowany), Pomianowski (60' Buszta), Jakóbiak Przemysław (75' Pomianowski), Łopata (80' Łojszczyk), Jakóbiak Paweł (70' Pociech), Pociech (46' Czarnecki B.).