Weszło zostało pokonane

05 lutego 2022, godz. 12:21, 354 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 5 lutego w drugim spotkaniu kontrolnym zespół Mszczonowianki pokonał w Ząbkach lidera Okręgówki Warszawskiej KTS Weszło Warszawa 2:0.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Mikołaj Napora i Jakub Grzeszak.

Spotkanie to zapowiadało się niezwykle interesująco. Wszystko dlatego, że zespół z Warszawy był finalistą szczebla okręgu Warszawa rozgrywek o Puchar Polski a także jest liderem Warszawskiej Ligi Okręgowej. Wszyscy we Mszczonowie wiedzieli, że mecz ten nie będzie należał to łatwych.

Od początku meczu swoje warunki narzuciła drużyna z Warszawy tworząc groźne sytuacje pod bramką.Brakowało im jednak skuteczności. Mszczonowianka z kolei ograniczyła się w pierwszym fragmencie spotkania na grę z kontry. Już w pierwszej swojej okazji mogła objąć prowadzenie.Jednak piłka po centrze w pole karne Huberta Gutkowskiego i strzela z przewrotki Jakuba Grzeszaka nieznacznie minęła bramkę beniaminka Ligi Okręgowej.W miarę rozwoju wypadków na boisku oba zespoły szukały luk w obronie rywali. Drużyna formalnych gospodarzy KTS Weszło zagrażała głównie po stałych fragmentach. Mszczonowianie prowadzeni przez Mykołę Dremliuka skupili się na rozgrywaniu akcji i kontrach. Jedna z nich wypaliła w 28 minucie, kiedy to po zagraniu piłki do Mikołaja Napory ten wszedł z nią w pole karne, a następnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarze otworzył wynik spotkania. Po zdobytej bramce Mszczonowiane przejęli inicjatywę na boisku i stworzyli jeszcze dwie dogodne okazję na zmianę wyniku jednak zawiodła ich skuteczność. Mimo to do przerwy to właśnie zespół ze Mszczonowa prowadził 1:0.

Po przerwie w piłkę grał tylko jeden zespół. Była to Mszczonowianka, która pokazała jaka różnica dzieli poziom rozgrywek Ligi Okręgowej od IV ligi. Mentalność zespołu ustawiona została na grę ofensywną, która powinna przynieść efekt zdobycia co najmniej 2-3 bramek. Jednakże mimo dużej przewagi mszczonowianie zawodzili w ataku. Dopiero tę złą serię przerwał w 70 minucie Jakub Grzeszak, który wykorzystał zagranie Huberta Gutkowskiego.Dopiero w ostatnich minutach spotkania warszawianie starali się zdobyć bramkę jednak dobrze spisujący się w bramce Daniel Leszczyński uniemożliwił im to.Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Ząbkach Lidera Ligi Okręgowej KTS Weszło Warszawa 2:0. W najbliższą sobotę 12 lutego podopieczni Mykoły Dremliuka zagrają trzeci swój mecz towarzyski.Przeciwnikiem będzie ligowy rywal Żyrardowianka. Mecz ten zostanie rozegranym na boisku sztucznym przy hali AQUA w Żyrardowie. Jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Skład KTS Weszło: Dominik Byszewski, Artem Artemiew, Michał Dziubek, Gerard Boruń, Daniel Ciechański, Grzegorz Zaleski, Filip Kacperkiewicz, Patryk Jakubczyk, Bartosz Januszewski, Daniel Żórawski, Damian Górka, Jakub Włostowski, Konstantyn Ślęzak, Jakub Świątek i 4 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki:Adam Filipiuk, Dawid Poddębniak, Anthony Chukwuemeka, Mateusz Jeliński, Hubert Gutkowski, Patryk Czarnecki, Jakub Przybył, Mikołaj Napora, Patryk Obiała, Jakub Grzeszak, Daniel Leszczyński, Aleksy Wiśniewski, Damian Chełmiński, Michał Janik, Mateusz Janus i 2 zawodników testowanych