Wilga lepsza po karnym

22 kwietnia 2023, godz. 17:06, 299 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 22 kwietnia w spotkaniu 24 kolejki Forbet IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki przegrał w Garwolinie z tamtejszą Wilgą Garwolin 0:1.

Zarówno Wilga jak i Mszczonowianka wciąż przed tą kolejką nie należały do zespołów, które już na tym etapie zapewniły sobie spokojny byt na tym poziomie rozgrywek i dlatego mecz pomiędzy nimi zapowiadał się jako spotkania o tzw. 6 punktów. Drużyna Mszczonowianki od początku spotkania próbowała powalczyć na trudnym terenie rywala jednak to jej przeciwnik stworzył więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Najbardziej aktywni byli Andrij Trubeha, który w 37 minucie uderzył tak, że futbolówka odbiła się od poprzeczki, a także Sebastian Grzegorczyk oraz kapitan drużyny Grzegorz Piesio, który był kreatorem akcji zaczepnych. Brakowało tym zawodnikom jednak szczęścia i skutecznośći albo też dobrze spisywał się golkiper ze Mszczonowa Daniel Leszczyński. Do przerwy w Garwolinie mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie uwagi jakie przekazał swoim podopiecznych trener Maciej Tataj polepszyły zdecydowanie grę gości, którzy zaczęli grać ofensywniej i odważniej. To przełożyło się na tworzenie sytuacji, po których mogły paść bramki. Jednak podobnie jak w zespole miejscowym, tak i teraz w drużynie ze Mszczonowa zabrakło skuteczności. Najlepszą sytuację w tej cześci gry Mszczonowianie stworzyli w 58 minucie, kiedy to po strzale Sebastiana Czapy z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka, a dobitka Jakuba Przybyła została obroniona przez golkipera Wilgi Jakuba Bielińskiego a także w 84 minucie, kiedy to indywidualną akcję przeprowadził Dawid Jarczak, ale w momencie, gdy chciał uderzyć to stracił panowanie nad piłką. Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się remisem to w 86 minucie po szybkim wyrzucie piłki z autu wprowadzony w drugiej połowie Nigeryjczyk Emmanuel Obi wywalczył rzut karny. Wykorzystał go etatowy wykonawca tego stałego fragmentu gry w zespole z Garwolina Grzegorz Piesio i dzięki temu zespół Wilgi pokonał Mszczonowiankę 1:0. Porażka w tym meczu oznacza, że podopieczni Macieja Tataja zachowali 11 pozycję w tabeli ligowej jednak przewaga nad grupą goniącą Marcovią i MKS-em Przasnysz zmalała do dwóch punktów a do K.S Raszyn do 4. Teraz Mszczonowiankę czeka zaległe starcie z 16 kolejki. Do Mszczonowa przyjedzie lider tabeli z Victoria Sulejówek. Spotkanie to zostanie rozegrane w środę 26 kwietnia o godzinie 17:00.

Skład Wilgi: Jakub Bieliński, Szymon Rudzki, Kacper Kozikowski, Kirił Szakurow(46'Przemysław Alot), Sebastian Grzegorczyk, Kamil Wójcik, Jakub Wągrodzki, Tomasz Paszkowski(64'Dominik Jarek), Sebastian Papiernik, Andrij Truhan(76'Emmanuel Obi), Grzegorz Piesio

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński, Jakub Łuksiak, Damian Chełmiński, Łukasz Brzozowski, Sebastian Czapa, Jakub Przybył, Dawid Jarczak, Damian Pociech, Patryk Kubicki(89'Krzysztof Kozaczuk), Patryk Obiała(83'Łukasz Racis)

Wilga Garwolin – Mszczonowianka 1:0 (0:0)

bramka: Grzegorz Piesio – Wilga

żółte kartki: Kirił Szakurow, - Wilga; Jakub Łukasiak, Patryk Obiała - Mszczonowianka