Wiosna w czwartej lidze

09 listopada 2020, godz. 10:23, 347 wyświetleń

Czwartoligowcy rozpoczęli rundę rewanżową. Dobrą formę utrzymują liderzy: Huragan Wołomin, Ząbkovia i Pilica Białobrzegi, którzy w swoich grupach zainkasowali kolejne punkty.

W grupie północno-zachodniej rozegrano tylko cztery mecze. Prowadzący w tabeli Huragan Wołomin pokonał na wyjeździe Nadnarwiankę Pułtusk 1:0. Już na początku spotkania gola na wagę trzech punktów, bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Rafał Wielądek. W drugiej połowie ambitnie grający gospodarze dążyli do wyrównania, ale bardzo dobrze w bramce ekipy z Wołomina spisywał się Łukasz Derejko. Na drugie miejsce w tabeli awansował MKS Przasnysz, który wygrał na swoim boisku z Hutnikiem Warszawa 2:0. Gospodarze od początku ruszyli do ataku. Po jednej z szybkich akcji najpierw trafili w poprzeczkę, ale w piątej minucie Maciej Smoliński posłał już piłkę do siatki. Wynik meczu został ustalony w końcówce, a drugi raz bramkarza gości pokonał Dominik Witkowski. W pozostałych spotkaniach: Łomianki po golach Macieja Zambrzyckiego i Michała Lichoty wygrały z Bzurą Chodaków 2:0, a Żyrardowianka przegrała u siebie z Makowianką 1:3. Bramki dla gości strzelili: Kacper Matusiak, Krzysztof Pustoła i Jakub Tyska, a dla gospodarzy Jakub Sokołowski. Mecze Świtu Staroźreby z Mławianką, Wisły II Płock z Kasztelanem Sierpc oraz Wkry Żuromin z KS CK Troszyn zostały odwołane.

W grupie centralnej liderująca Ząbkovia na swoim stadionie wygrała z Unią Warszawa 3:2. Gospodarze do przerwy prowadzili 3:0 po dwóch golach Tomasza Sieńskiego oraz trafieniu Kacpra Grabowicza, ale po zmianie stron kilka chwil dekoncentracji wystarczyło aby Unia złapała kontakt. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do siatki posłał Patryk Modzelewski, a następnie Jan Nawotczyński wywalczył i wykorzystał rzut karny. Gospodarzom udało się jednak dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i trzy punkty zostały w Ząbkach. Victoria Sulejówek wygrała u siebie z Mazurem Karczew 3:0. Dwa gole dla wicelidera zdobył Ernest Słupski, a trzeciego Julian Świątek. Skutecznością imponuje Drukarz Warszawa. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego wygrali z Okęciem 5:0, teraz spisali się jeszcze lepiej i pokonali Escolę Varsovia aż 7:1. Dwa gole dla drużyny z Parku Skaryszewskiego zdobył Przemysław Paliński, a kolejne Kamil Kądziela, Mariusz Chmielewski, Mamadou Barry, Bartłomiej Świniarski oraz Marek Kwiatkowski. Honorową bramkę dla gości strzelił Adrian Sobierajski.

W grupie południowo-wschodniej Pilica Białobrzegi pokonała u siebie Podlasie Sokołów Podlaski 6:0. Po zagraniu Damiana Stanisławskiego, prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Kamil Czarnecki. Kolejną akcję bramkową rzutem z autu zainicjował Adrian Karasek, a strzałem głową wykończył Bartosz Zawadzki. Po zmianie stron sfaulowany został Damian Winiarski, a jedenastkę dla Pilicy wykorzystał Mateusz Gliński. Czwartego gola dla miejscowych zdobył Damian Winiarski, a następnie Mateusz Gliński wykorzystał kolejny rzut karny. W końcówce wynik meczu ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Michał Kucharczyk. Goście kończyli w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Łukasza Skwarka i Michała Panufnika. Wysokie zwycięstwo odniosła także Mazovia Mińsk Mazowiecki, która na swoim stadionie pokonała Wilgę Garwolin 5:0. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po strzale Krystiana Przyborowskiego. Ten zawodnik po zmianie stron jeszcze raz pokonał bramkarza rywali, a jego gole przedzieliło trafienie Michała Bondary. Od 80. minuty Wilga grała w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Filipa Gaca. W końcówce bramki dla zespołu z Mińska Mazowieckiego strzelili jeszcze Igor Krashnevskyi i Wojciech Wocial.

Źródło: mzpn.pl