Wrócili z kompletem punktów

19 marca 2022, godz. 22:26, 371 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 19 marca w spotkaniu 19 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Raszynie tamtejszy K.S Raszyn 3:1. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Damian Pociech, Mikołaj Napora i Jakub Grzeszak.

Przystępując do starcia z drużyną z Raszyna zespół Mszczonowianki chciał pokazać, że ubiegłotygodniowa wygrana na własnym stadionie z Wilgą nie była jednorazowym przypadkiem i na początku rundy są w dobrej formie. Gospodarze natomiast podejmując zespół ze Mszczonowa chcieli udowodnić, że u siebie zawsze grają dobrze i ciężko z nimi rywalizować. Spotkanie od początku jakby tę ostatnią tezę miało potwierdzać.

To ten zespół był aktywniejszy. Chciało mu się grać jednak z sytuacji jakie tworzył niewiele wynikało. Mszczonowianie natomiast zostali zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym, co nie jest jej dobrą stroną. Widoczne to było w tym, że zespołowi brakowało ostatniego podania, spokoju i pomysłu. Dopiero po kwadransie podopieczni Mykoły Dremluka wyszli z letargu i powoli zaczęli wracać do tej gry, która przynosi im sukces.

Gdy wydawało się w pewnym momencie, że bramka dla Mszczonowian jest kwestią czasu to niespodziewanie sami podarowali ją drużynie miejscowej. Zawodnicy z Raszyna skrzętnie z tego skorzystali w 36 minucie.

Po zagraniu piłki przez zawodnika Mszczonowianki Piotra Petasza w kierunku Damiana Chełmińskiego ten się pogubił. Jego błąd wykorzystał Jakub Szczechowicz i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. K.S Raszyn prowadził 1:0. W 40 minucie miejscowi mogli pójść za ciosem ale oddali strzał niecelny. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem raszynian, to nieoczekiwanie tuż przed końcem tej części gry mszczonowianie wrócili do gry. Wprawdzie piłka po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Michała Janika opuściła pole bramkowe ale szybko przyjął ją Piotr Petasz, który zacentrował raz jeszcze w pole karne.

Tam najsprytniejszy okazał się kapitan zespołu Damian Pociech, który precyzyjnym strzałem głową przy pomocy jednego z obrońców, od którego odbiła się piłka doprowadził do remisu.Do przerwy było 1:1.

Po przerwie obraz gry był kopią tego co można było zaobserwować w pierwszych 45 minutach. Bardzo aktywny był Raszyn, który nie zdobył bramki tylko dzięki dobrej postawie bramkarza Adama Filipiuka ale też dzięki swojej nieskuteczności. Dopiero w samej końcówce gra podopiecznych Mykoły Dremliuka się poprawiła. Wróciło zgranie, precyzja, spokój, opanowanie i skuteczność, co pozwoliło im zdobyć dwie bramki.

W 85 minucie wprowadzony w przerwie Jakub Grzeszak zagrał do Damiana Pociecha a ten przed bramkę do zamykającego całą akcję Mikołaja Napory, który na raty zdobył upragnioną bramkę. Mszczonowianka objęła prowadzenie 2:1. Wynik spotkania zostaje ustalony w 92 minucie, kiedy to Patryk Obiała zagrał do Jakuba Grzeszaka a ten mając sporo miejsca z okolicy 28 metrów pięknym strzałem w okienku podwyższył wynik meczu 3:1 dla gości.Takim wynik zakończyło się to spotkanie. Dzięki temu mimo słabej momentami gry Mszczonowianka pokazała, że jest dobrym zespołem, któremu mecz się nie układał tak, jak chciał, to jednak go wygrał. Wygrana nie zmieniła zajmowanego ósmego miejsca, ale dystans do czołowych drużyn się zmniejszył. Szansa na kolejną zdobycz punktową będzie już w najbliższą sobotę 26 marca, kiedy to podopieczni Mykoły Dremliuka podejmą na swoim obiekcie rewelacyjnego beniaminka ligi Orła Baniocha.Mecz ten rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład K.S Raszyn: Jakub Kordel, Piotr Grygiel (66'Jakub Świderski), Marek Ziętara (82'Kacper Durajczyk), Karol Bienias, Przemysław Ilczuk (70'Sylwester Patejuk), Tomasz Pietrzak (76' Mariusz Chmielewski), Jakub Miałkowski (52'Jakub Stępkowski), Dawid Makuch ( 64'Krzysztof Pikus), Kacper Kępka, Hubert Pakuła, Jakub Szczechowicz

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Piotr Petasz, Dawid Poddębniak, Michał Janik (76'Hubert Gutkowski), Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński (46'Jakub Grzeszak), Damian Pociech (91'Szymon Kiewel), Mikołaj Napora, Patryk Obiała, Patryk Kubicki

K.S Raszyn – Mszczonowianka 1:3 (1:1)

Bramki: Jakub Szczechowicz – K.S Raszyn; Damian Pociech, Mikołaj Napora, Jakub Grzeszak – Mszczonowianka

Żółte kartki: Przemysław Ilczuk, Piotr Grygiel, Jakub Świderski, Marek Ziętara – K.S Raszyn;Piotr Petasz - Mszczonowianka