Wygrana na inaugurację wiosny

12 marca 2016, godz. 17:06, 256 wyświetleń

Na inaugurację rundy wiosennej Mszczonowianka pokonała na wyjeździe Mazura Karczew 1:0 (0:0) po bramce Pawła Jakóbiaka w 63 minucie.

Świetnie rundę rewanżową rozpoczęli piłkarze Mszczonowianki, którzy wywieźli cenne 3 punkty z trudnego terenu w Karczewie. Warto wspomnieć, że jesienią to Mazur wysoko wygrał w Mszczonowie 3:0, więc teraz nadarzyła się okazja do rewanżu.

Niestety, piłkarska wiosna przywitała piłkarzy trudnymi warunkami, boisko po zimie nie było jeszcze w najlepszym stanie, zatem nie sprzyjało ładnej, technicznej piłce. Gospodarze próbując przygotować grząską płytę do meczu, posypali ją sporą ilością piasku, a to sprawiło, że piłka nie zachowywała się w sposób naturalny, często płatając piłkarzom figle.

Celem nadrzędnym w meczu sąsiadów w tabeli, nie był jednak piękny styl, ale komplet punktów, który pozwalał zachować kontakt z ligową czołówką. W pierwszej połowie spotkania, która miała wyrównany przebieg, obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, a najlepsze dla Mszczonowianki mieli: Łukasz Pastewka - po którego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę i Marcin Gregorowicz, który mając doskonałą okazję poślizgnął się w momencie oddawania strzału i nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie na boisku dominowała już Mszczonowianka, która swoją przewagę udokumentowała bramką w 63 minucie, gdy po dośrodkowaniu Damiana Pociecha z prawej strony boiska, strzałem z pierwszej piłki popisał się Paweł Jakóbiak i futbolówka znalazła się w bramce gospodarzy. W końcówce mszczonowianie mieli jeszcze kilka doskonałych okazji, by wynik podwyższyć (m.in. Gregorowicz), ale brakowało szczęścia i precyzji.

- To był dla nas bardzo ciężki i ważny mecz  - podsumował trener Rafał Smalec. - Teraz musimy się szybko zregenerować, popracować, by poprawić pewne elementy, które szwankowały jeszcze w Karczewie i dopisać kolejne 3 punkty po meczu z Olimpią Warszawa.

Mazur Karczew - Mszczonowianka 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Paweł Jakóbiak (63').

Skład: M. Czarnecki - Łojszczyk, Pastewka, Cackowski, Ziemnicki, Pociech (85' Marciniak), Pomianowski, Przemysław Jakóbiak, Łopata (90' Skórzyński), Paweł Jakóbiak (75' Rakoczy), Gregorowicz (89' Buszta).