Wygrana na koniec przygotowań

02 marca 2024, godz. 20:38, 208 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 2 marca w swoim ostatnim spotkaniu kontrolnym przed zbliżającą się ligą zespół Mszczonowianki pokonał we Mszczonowie przedstawiciela Decathlon V ligi Płomień Dębe Wielkie 7:1. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Damian Pociech, Patryk Kubicki, Piotr Ćwikowski, Łukasz Racis, Leon Falecki i 2 zawodników testowanych

Przystępując do ostatniego sparingu z grającym na co dzień w Decathlon V lidze zespołem Płomienia Dębe Wielkie zespół Mszczonowianki chciał udowodnić sobie, że również w meczach kontrolnych potrafili zagrać dobry mecz i wygrać go. To się mu udało.

Od początku spotkania było widać różnicę jaka dzieli oba zespoły. Podopieczni Piotra Kocęby doś szybko zdominowali wydarzenia boiskowe ale na zdobycie pierwszej bramki musieli czekać aż 24 minuty. Właśnie wtedy strzałem pod poprzeczkę wynik meczu otworzył Damian Pociech. W 27 minucie błąd bramkarza wykorzystał Gracjan Grot, który zacentrował przed bramkę a tam precyzyjnym strzałem głową piłkę do pustej bramki skierował Patryk Kubicki i było już 2:0 dla Mszczonowianki. W 42 minucie z kolei walczący do końca o przejęcie piłki Jakub Skibiński zdołał ją dogonić tuż przed linią końcową boiska a następnie ją dograł w pole karne, gdzie całą akcję zamknął Piotr Ćwikowski podwyższając na 3:0. Mimo wielu okazji na zmianę rezultatu do przerwy wynik się nie zmienił.

Po przerwie dość nieoczekiwanie to gracze Płomienia w 63 minucie zdobyli bramkę zmniejszając przewagę mszczonowian do dwóch goli. Stracony gol pobudził podopiecznych Piotra Kocęby do walki i z każdą chwilą zaczęli osiągać przewagę. Przekuło się to w zdobycie czterech bramek. Najpierw w 78 minucie po faulu na Jakubie Skibiński bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Racis. Następnie w 98 minucie po centrze Adama Stankiewicza rezultat na 5:1 zmienia zawodnik testowany. W 101 minucie inny z zawodników testowanych podwyższył na 6:1. Rezultat spotkania zostaje ustalony w 104 minucie, kiedy to pięknym strzałem w okienko Leon Falecki zdobył siódmą bramkę dla miejscowych. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w swoim ostatnim sparingu drużynę Płomienia Dębe Wielkie 7:1. Za tydzień podopieczni Piotra Kocęby wznowią rozgrywki ligowe. Pierwszym rywalem będzie broniący się przed spadkiem Oskar Przysucha. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 9 marca o 13:00 w Drzewicy.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Paweł Gierach, Piotr Petasz, Jakub Skibiński, Piotr Ćwikowski, Jakub Przybył, Łukasz Racis, Damian Pociech, Patryk Kubicki, Gracjan Grot, Mateusz Siodoś, Stanisław Bobrow, Jakub Łukasiak, Adrian Nowecki, Jakub Sokołowski, Piotr Wójcik, Adam Stankiewicz, Leon Falecki i 4 zawodników testowanych

Mszczonowianka – Płomień Dębe Wielkie 7:1(3:0)

bramki: Damian Pociech, Patryk Kubicki, Piotr Ćwikowski, Łukasz Racis, Leon Falecki i 2 zawodników testowanych – Mszczonowianka