Wygrana w dziesięciu juniorów 94/95

26 maja 2013, godz. 10:41, 293 wyświetleń

W sobotnie popołudnie juniorzy z rocznika 94/95 zmierzyli się z czwartą drużyną ligi U-19. Po bramkach Adama Siwirskiego, Artura Słojewskiego, Mariusza Ręgowskiego i Kubu Borowca pewnie pokonali Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 4:1. Warto odnotować, że przez całe spotkanie podopieczni Jakuba Sowińskiego musieli sobie radzić w dziesięciu.

Niestety źle rozpoczęli spotkanie Mszczonowiacy bowiem już w 7 minucie spotkania stracili bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony boiska skutecznie wykończył napastnik gospodarzy umieszczając piłkę w siatce. Mszczonowianka mimo nie najlepszego początku konsekwentnie szukała szans na bramkę wyrównującą. Udało się w 16 minucie kiedy to Siwirski znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu Słojewskiego i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Kilka minut później mocny strzał zawodnika Nadstalu z rzutu wolego efektownie broni Bartek Szamburski. 31 minuta wyprowadziła zawodników Mszczonowianki na prowadzenie. Artur Słojewski wykorzystał zamieszanie pod bramką gości i strzałem z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Mszczonowianka mimo kilku dogodnych sytuacji na przerwę schodziła z jedno bramkową przewagą.

Druga odsłona to zdecydowana przewaga podopiecznych Jakuba Sowińskiego, którzy nie pozwalali rywalom na stwarzanie sytuacji pod bramką Szamburskiego. Kilka minut po rozpoczęci drugiej połowy rzut karny wywalczył Słojewski. Do piłki podszedł Mariusz Ręgowski i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie gości. Mszczonowianka z każdą minutą stwarzała coraz więcej sytuacji bramkowych jednak zdecydowanie brakowało skuteczności. Dopiero w 87 minucie dobrą akcje Mszczonowianki na bramkę zamienił Kuba Borowiec, oddając strzał z 16 metrów.

Ostatecznie zawodnicy z rocznika 94/95 pewnie pokonali Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 4:1. Przede wszystkim wielkie słowa uznania należą się drużynie za walkę oraz fakt, iż przez całe spotkanie grali w dziesięciu.