Wygrana w Parku Skaryszewskim

02 listopada 2013, godz. 11:07, 276 wyświetleń

Bardzo cenne, wyjazdowe zwycięstwo z Drukarzem Wa-wa 1:0 odniosła dziś drużyna Mszczonowianki.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Parku Skaryszewskim w Warszawie, to typowe "piłkarskie szachy". Żadna z drużyn nie kwapiła się zbytnio do odważniejszych ataków, toteż kibice oglądali głównie walkę w środku pola, a bramkarze przez 45 minut byli praktycznie bezrobotni.

O wiele ciekawiej było w II połowie i choć mecz nadal nie był porywającym widowiskiem, to przynajmniej od czasu do czasu działo się coś ciekawego pod bramkami.

W 59 minucie przytomnym podaniem popisał się Ciesielski, w dobrej sytuacji znalazł się Białek, uderzył mocno, jednak metr od słupka.

Im bliżej końca meczu, tym więcej do powiedzenia mieli gracze Mszczonowianki, trochę ożywienia wniosły również zmiany dokonane przez trenera Dopierałę.

W 79 minucie ponownie Białek uderzał na bramkę Drukarza, który tym razem został zmuszony do interwencji i pokazał, że zna się na fachu, odbijając kąśliwy strzał na rzut rożny.

Również gospodarze mieli swoje szanse, najlepszą po zagraniu z głębi pola za plecy obrońców, jednak napastnik Drukarza przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 83 minucie aktywnie grający po przerwie Skórzyński po raz kolejny szarżował prawą stroną, świetnie dośrodkował w pole karne, a tam wprowadzony kilka minut wcześniej Cackowski ładnie złożył się do strzału głową, jednak po raz kolejny górą był bramkarz Drukarza.

W 85 minucie dobrą pozycję strzelecką miał zawodnik Drukarza, uderzył mocno, ale prosto w Le Minha, który pewnie złapał piłkę.

W 89 minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca Drukarza, ale do końca meczu pozostało bardzo mało czasu i wydawało się, że mecz mimo wszystko zakończy się wynikiem bezbramkowym.

Tymczasem już w doliczonym czasie gry świetne podanie z głębi pola dostał Cackowski, przytomnie uderzył z pierwszej piłki nie dając szans bramkarzowi Drukarza! Trzy punkty w ten sposób pojechały do Mszczonowa.

W najbliższą sobotę nasz zespół czeka kolejny trudny sprawdzian, bowiem na stadion przy Brzoskwiniowej przyjeżdża lider - Pogoń II Siedlce. Początek meczu o godzinie 13.30.

Drukarz Warszawa - Mszczonowianka 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Cackowski (90' +1)

Mszczonowianka: Le Minh - Mitrowski, Pastewka, Nawrocki, Darnowski, Łopata, Bogołębski, Ciesielski, Skórzyński, Dobski (75' Cackowski), Białek (88' Kustosz).