Wygrana z outsiderem IV ligi

21 maja 2017, godz. 19:36, 296 wyświetleń

Mszczonowianka pewnie pokonała "czerwoną latarnię" rozgrywek - Proch Pionki 2:0, po bramkach Marcina Gregorowicza i Piotra Cudnego.

Mszczonowianka pewnie wygrała z najsłabszym w lidze Prochem Pionki, który już przed tym meczem nie miał nawet matematycznych szans na utrzymanie, choć szczerze mówiąc obyło się bez piłkarskich „fajerwerków”. Podopieczni Rafała Smalca po prostu zrobili tego dnia to, co do nich należało.

Goście przede wszystkim skupili się przede wszystkim na zabezpieczeniu swojej bramki, przez co mszczonowianie zmuszeni byli do gry w ataku pozycyjnym. Zawodnicy Prochu nie przebierali w środkach – na połowę Mszczonowianki próbowali przedostać się jak najmniejszą liczbą podań, a przede wszystkim grali dość ostro, o czym już w 13 minucie przekonał się Przemysław Jakóbiak, który po ostrym wejściu jednego z przyjezdnych zmuszony był opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Piotr Cudny i to on w 24 minucie przeprowadził indywidualną akcję, wbiegł w pole karne i został zahaczony przez jednego z obrońców. „Jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Marcin Gregorowicz.

W 34 minucie Mszczonowianka podwyższyła na 2:0 w nieco kuriozalnych okolicznościach. Pod dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzuty rożnego w polu karnym Prochu powstało spore zamieszanie, wreszcie jeden z obrońców próbował wybić piłkę, ale uczynił to na tyle nieudolnie, że trafił w Piotra Cudnego, a odbita piłka znalazła drogę do siatki.

Druga połowa, była już dużo słabsza w wykonaniu obydwu zespołów, które dostosowały się do majowej pogody i mówiąc delikatnie, nie forsowały przesadnie tempa. Należy jednak odnotować, że goście wypracowali sobie dwie dobre okazje strzeleckie, ale za każdym razem na posterunku był Mateusz Czarnecki i wynik nie uległ już zmianie.

W najbliższej kolejce Mszczonowiankę czeka wyjazdowy mecz z Szydłowianką Szydłowiec (27 maja, godz. 17.00).

Mszczonowianka Mszczonów - Proch Pionki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 (24' - rzut karny), 2:0 Piotr Cudny ('34)

Mszczonowianka: Czarnecki - Skórzyński, Pastewka, Gołka (55' Marciniak), Ziemnicki, Wójcik, Lepa, Jakóbiak (13' Cudny), Pociech (68' Samoraj), Marusiak (60' Sosnowski), Gregorowicz.