Wygrana ze Zwolenianką

28 września 2014, godz. 13:15, 332 wyświetleń

Mszczonowianka pokonała jednego z outsiderów ligi Zwoleniankę Zwoleń 4:2, ale strasznie się przy tym namęczyła i do przerwy pachniało w Mszczonowie sensacją.

Zwolenianka początek sezonu ma bardzo słaby, w pierwszych 10 kolejkach zdołała odnieść tylko jedno zwycięstwo, w dodatku nad najsłabszym w lidze Okęciem Warszawa.

Faworytem w meczu z Mszczonowianką z pewnością nie była i gdy Dariusz Cackowski otworzył wynik spotkania, wydawało się, że podopieczni Tomasza Feliksiaka bez większych problemów zgarną komplet punktów.

Niestety, jeszcze przed przerwą goście nie tylko wyrównali, ale wyszli na prowadzenie 2:1, co gorsze zrobili to przy biernej postawie defensywy Mszczonowianki.

W przerwie meczu w mszczonowskiej szatni było niezwykle gorąco, ale męska rozmowa odniosła skutek, bowiem po zmianie stron Mszczonowianka zdołała zdominować rywala i przełamać jego defensywę. Wyrównał Cackowski, ale szalę zwycięstwa udało się przechylić dopiero w nerwowej końcówce spotkania. Na 3:2 bramkę zdobył Michał Bal, a w ostatniej minucie meczu wynik na 4:2 ustalił Kamil Łojszczyk.

- Po zdobyciu pierwszego gola nasza drużyna myślała, że zespół gości się położy na boisku i spokojnie wygramy – ocenił spotkanie trener Feliksiak. - Okazało się, że nic z tych rzeczy, straciliśmy dwie „juniorskie” bramki i do przerwy było 1:2. W przerwie padły mocne słowa i drużyna zareagowała bardzo pozytywnie, zmieniając swój styl, a przede wszystkim odwracając losy meczu. Trzeba pochwalić chłopaków, że pokazali charakter i wielką wolę zwycięstwa.

Mszczonowianka – Zwolenianka Zwoleń 4:2 (1:2)

Bramki dla Mszczonowianki: Cackowski (2), Bal, Łojszczyk.

Mszczonowianka: Czarnecki, Skórzyński, Lipiński, Pałuba, Pociech (68' Kustosz), Siwirski, Pakos, Cackowski, Łopata, Łojszczyk (90' Romaszewski), M. Feliksiak (60' Bal).