Wygrana zgodnie z planem

23 października 2021, godz. 23:07, 245 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 23 października w spotkaniu 13 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku drużynę Zamłynia Radom 4:0. Bramki dla podopiecznych Damiana Milewskiego zdobyli: Konrad Szkopiński, Patryk Obiała i Mikołaj Napora . Mieliśmy również trafienie samobójcze autorstwa obrońcy zespoły z Radomia Emila Kapusty.

Do meczu z Zamłyniem Radom forma zespołu Mszczonowianki była pewną niewiadomą. Wszystko za sprawą dwóch ostatnich porażek. Pierwszej w lidze w Siedlach i drugiej u siebie pucharowej z Ząbkovią. Dodatkowo na psychikę mogła podziałać również informacja o rezygnacji z funkcji pierwszego trenera Pawła Jakóbiaka, który wybrał ofertę grającego w III lidze Pelikana Łowicz. Zarząd klubu dość szybko znalazł zastępcę. Pierwszym trenerem ogłoszono byłego szkoleniowca Żyrardowianki, Wilgi Garwolin a ostatnio Błonianki. Został nim Damian Milewskim, dla którego sobotni mecz był to debiutanckim w roli pierwszego szkoleniowca. Samo spotkanie pokazało, że pierwszy skład jaki został wystawiony do gry chciał pokazać się z dobrej strony i sam narzucił swoim rywalom swoje warunki. Mimo tworzonych okazji brakowało jednak dokładności albo tempa zamknięcia akcji. Przełom przyszedł w 22 minucie, kiedy to Damian Pociech zagrał piłkę do Patryka Kubickiego ten wszedł z futbolówką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez obrońcę rywala a arbiter odgwizdał rzut karny, który został wykorzystany przez Konrada Szkopińskiego w 24 minucie. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0 ale goście mieli spore pretensje do sędziów liniowego i głównego dlatego, że nie uznali pozycji spalonej napastnika Mszczonowianki Patryka Kubickiego. W 26 minucie zespół Zamłynia mógł doprowadzić do remisu ale po zagraniu piłki do Romana Skowrońskiego zdaniem arbitra chciał wymusić odgwizdanie jedenastki. Decyzja o kontynuacji gry znów nie spodobała się zawodnikom i trenerowi drużyny przyjezdnej ale ostatecznie musieli się z tym faktem pogodzić. Podrażniona ambicja i duma zespołu zadziałała motywująco na drużynę, która w 38 minucie mogła doprowadzić do remisu, gdyby nie bardzo dobra interwencja bramkarza Mszczonowianki Adama Filipiuka, który dosyć ostro ale skutecznie i bez faulu uprzedził próbującego wygrać z nim pojedynek jeden na jednego Patryka Szubińskiego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Mszczonowian to w 46 minucie pierwszej połowy udało im się podwyższyć wynik. Piłkę ze skrzydła na pole karne dograł Patryk Kubicki a tam próbujący zamknąć całą akcję Patryk Obiała został uprzedzony przez obrońcę Emila Kapusty, który przy próbie ofiarnej interwencji odbił futbolówkę tak, że wpadła do bramki. Do przerwy zatem Mszczonowianka prowadziła 2:0.

Po przerwie gra się wyrównała. Lepiej zaczęli grać goście, którzy ambitnie walczyli o zdobycie bramki kontaktowej. Gospodarze zaś widząc, że rywal się odkrył zaczęli tworzyć okazje do podwyższenia wyniku. Niestety dla nich z marnym skutkiem. Swoją niemoc podopieczni Damiana Milewskiego przełamali dopiero w ostatnim fragmencie meczu. Najpierw w 81 minucie po prostopadłym zagraniu Mikołaja Napory sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Patryk Obiała i zrobiło się 3:0 dla Mszczonowianki. Zawodnikom miejscowej drużyny chcieli zdobyć kolejną bramkę to się udało w doliczonym czasie gry 2 połowy. W 91 minucie po prostopadłym zagraniu wprowadzonego w drugiej połowy Patryka Czarneckiego swojej szansy nie zmarnował inny z rezerwowych zawodników Jakub Grzeszak, który powtórzył wyczyn strzelca trzeciej bramki Patryka Obiały. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała drużynę Zamłynia Radom 4:0 i dzięki tej wygranej awansowała na szóstą pozycję tabeli. W następnym tygodniu podopieczni Damiana Milewskiego zagrają w Sulejówku z tamtejszą Victorią. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 30 października o godzinie 17:00.

Skład Mszczonowianki:Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Hubert Gutkowski(85'Jakub Przybył), Dawid Poddębniak(64'Karol Worach), Michał Janik(64'Piotr Wójcik), Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński(59'Patryk Czarnecki), Damian Pociech(85'Anthony Chukwuemeka), Mikołaj Napora, Patryk Kubicki(75'Jakub Grzeszak), Patryk Obiała

Skład Zamłynia:Piotr Prasek(12'Piotr Kołodziej), Łukasz Szary, Przemysław Sobolewski, Emil Kapusta(90'Tomasz Kozłowski), Patryk Szubiński, Łukasz Jopek, Oskar Bawor(85'Piotr Pacyna), Piotr Nowosielski,Tomasz Oparcik(75'Kajetan Królikowski),Michał Borkowski(69'Dominik Łyko), Roman Skowroński(73'Kamil Oparcik)(90'Paweł Chudziński)

Mszczonowianka - Zamłynie Radom 4:0(2:0)

bramki: Konrad Szkopiński, Patryk Obiała, Mikołaj Napora, Emil Kapusta - samobójcza - Mszczonowianka

żółte kartki: Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński- Mszczonowianka; Łukasz Szary, Przemysław Sobolewski, Tomasz Kozłowski - Zamłynie