Wygrywamy z Błonianką Błonie!

19 kwietnia 2019, godz. 22:19, 287 wyświetleń

Cóż to był za mecz! Cóż za emocje!
Piękna pogoda, blisko 200 kibiców na trybunach.

Od początku mecz był bardzo dynamiczny, regularna wymiana akcji. Ostatnie 4 spotkania wygraliśmy - oczekiwania były więc jasne - zdobyć trzy punkty. Rywal był trudny - Błonianka zajmowała drugie miejsce w tabeli.

W pierwszych minutach Błonianka przejęła inicjatywę i dość szybko wyszła na prowadzenie. Długi przerzut piłki, skrzydłowy Błonianki popędził prawą stroną w pole karne, podał pod nogi napastnikowi - bramkarz był bez szans. Defensywa niestety zaspała.

Błonianka chwilę później stworzyła kolejną sytuację, zdobyła bramkę - lecz sędzia jej nie uznał. Faulowany był nasz bramkarz. Nie złożyliśmy broni. Zaczęliśmy atakować i naciskać na rywala. Przyniosło to skutek. Jeden z naszych piłkarzy skierował piłkę w kierunku bramki głową, po czym został sfaulowany przez bramkarza. Ewidentny karny, którego pewnie wykorzystał Piotr Branicki! Mieliśmy 1:1 - wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej polowy.

Na drugą część spotkania wyszliśmy zdeterminowani i zawzięci. Nasi zawodnicy zdominowali przeciwnika, wyprowadzali wiele akcji, niestety nieskutecznych! Błonianka również atakowała, dobrze zachowywała się nasza defensywa. Końcówka spotkania przyniosła mnóstwo emocji..

Do 88 minuty wynik nadal był remisowy. Szybka kontra, genialne wyjście Ogłoźińskiego, wejście w pole karne - podanie - Mateusz Białek i było 2:1 dla nas! Świetna, szybka akcja i pewny gol.

Niewiele zabrakło, aby Błonianka wyrównała minutę później. Pilkarze z Błonia wyszli z mocnym atakiem, napastnik wyszedł do sytuacji sam na sam z Leszczyńskim, lecz nas bramkarz popisał się niebywałą paradą i obronił strzał, który teoretycznie był pewnym golem! Coś niesamowitego. Leszczyński zagrał daleką piłkę do środka pola, przejęli ją nasi zawodnicy, kombinacyjna akcja - kilka podań i stało się - 3:1. Drugi gol Mateusza Białka! Podobna sytuacja jak w Kozienicach tydzień temu - Białek, dwomka bramkami w końcówce daje nam zwycięstwo!

Dziękujemy wszystkim za obecność na meczu, zapraszamy do Galerii! :)