Wyjazdowa wygrana seniorów

16 maja 2021, godz. 20:18, 333 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 15 maja w spotkaniu 22 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Hucie Mińskiej tamtejszego Tygrysa 2:0. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli Ignacy Ogłoziński i Daniel Cichocki

Od początku spotkania swoje warunki gry jak to ma w zwyczaju próbowała narzucić rywalom drużyna Mszczonowianki a rywale z Huty Mińskiej ustawili się na grę z kontrataku. Jedna z nich w początkowej fazie spotkania powinna przynieść prowadzenie ale po centrze z rzutu rożnego niecelny strzał głową w kierunku bramki oddał Kamil Panufnik a kilka minut później tylko dzięki dobremu wyjściu z bramki Daniela Leszczyńskiego, który uprzedził nadbiegającego Mateusza Gromysza goście zawdzięczali to, że nie stracili bramki. Swoje szanse mieli też piłkarze ze Mszczonowa. Od razu po pierwszej z nich powinni objąć prowadzenie. Po indywidualnej akcji przeprowadzonej przez Daniela Cichockiego piłkę dostał Paweł Michalski, który uderzył futbolówkę tak, że ta odbiła się od słupka a próbujący zamknąć całą akcję Damian Pociech został uprzedzony przez obrońców rywali.

Kluczową dla przebiegu meczu w pierwszej połowie była akcja z 35 minuty. Przemysław Jakóbiak zagrał piłkę w kierunku Damiana Pociecha, który zdecydował się na dogranie w pole karne. Tam piłka wybita przez obrońców trafiła prosto pod nogi Ignacego Ogłozińskiego, który będąc na wysokości pola karnego zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną zdobyciem bramki. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0 i od tego momentu oddała pole gry rywalom, który jednak był nieskuteczny. Do przerwy podopieczni Pawła Jakóbiaka prowadzili 1:0.

Po przerwie zespół z Huty Mińskiej mógł szybko doprowadzić do remisu ale piłkę po strzale zza 16tki w wykonaniu Piotr Habera odbił bramkarz parując ją na słupek.Przełomową decyzją, która znacznie wpłynęła na wydarzenia boiskowe miały te w ostatnim kwadransie. Najpierw wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę został gracz Tygrysa Semen Diaczenko a kilka chwil później trener Robert Parzonka za rzekomy wulgaryzm do sędziego. Podopieczni Pawła Jakóbiaka skorzystali z tej okazji i z każdą minutą ich przewaga rosła. Aż w końcu w 79 minucie Ignacy Ogłoziński zagrał do Damiana Pociecha a ten do Daniela Cichockiego, który na raty ale skutecznie podwyższył prowadzenie Mszczonowianki. Gospodarze walczyli do końca o bramkę kontaktową ale zabrakło im szczęścia. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Hucie Mińskiej tamtejszego Tygrysa 2:0 i dzięki tej wygranej awansowała na czwarte miejsce w tabeli. W najbliższym, tygodniu podopieczni Pawła Jakóbiaka rozegrają dwa spotkania. Najpierw w środę zmierzą się w Ćwierćfinale Pucharu Polski szczebla Mazowieckiego z liderem III Ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki a następnie w sobotę w lidze z Zamłyniem Radom. Oba mecze zostaną rozegrane na boisku przy ulicy Brzoskwiniowej.

Skład Tygrysa: Jakub Kielak, Kamil Panufnik, Daniel Witak, Daniel Żurawski(75'Hubert Kornet), Michał Koszela(80'Konrad Biesiada), Piotr Haber, Semen Diaczenko, Mateusz Gromysz(75'Kacper Piętka), Stanisław Dźwigała(60'Oliwier Olszewski), Sergiej Gerasymiec(70'Przemysław Sieczko), Dawid Matak

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński(82’Anthony Chukwuemeka), Wojciech Gorczyca, Piotr Wójcik, Daniel Cichocki, Michał Janik, Przemysław Jakóbiak, Damian Chełmiński(65’Sebastian Janik), Damian Pociech(84’Kamil Kucharski), Paweł Michalski(84’Kacper Ostrowski), Piotr Cudny(72’Piotr Branicki)

Żółte kartki: Semen Diaczenko – 2 – Tygrys; Wojciech Gorczyca, Damian Pociech, Damian Chełmiński, Przemysław Jakóbiak, Paweł Michalski, Sebastian Janik - Mszczonowianka

Czerwone kartki: Semen Diaczenko, Robert Parzonka – trener - Tygrys