Wymęczone zwycięstwo

14 kwietnia 2022, godz. 23:33, 239 wyświetleń

W rozegranym w Wielki Czwartek 14 kwietnia w spotkaniu 23 kolejki Forbet IV Ligi Mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku Tygrysa Huta Mińska 3:2. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Jakub Grzeszak z karnego, Patryk Kubicki i Mikołaj Napora.

Przystępując do spotkania z Tygrysem celem zespołu miejscowego nie tylko było zdobycie kompletu punktów, ale przede wszystkim zrewanżowanie się rywalom za solidną lekcję futbolu, która miała miejsce w rundzie jesiennej. Dla gości z kolei miał to mecz, który pozwoliłby wrócić do dobrej dyspozycji mimo wysokiej porażki w ostatnim meczu z Victorią Sulejówek.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla Mszczonowianki, która w 6 minucie wywalczyła rzut karny. Konrad Szkopiński zagrał do Patryka Kubickiego a ten po wejściu z piłką w polu karnym został sfaulowany przez bramkarza gości Jakuba Szymkowiaka. Do wykonania jedenastki podszedł Jakub Grzeszak i nie zmarnował okazji. Po pewnym strzale w prawy róg bramkarza Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Z tego prowadzenia mszczonowianie cieszyli się zaledwie 3 minuty. W 10 minucie meczu po szybkim kontrataku bramkę wyrównującą dla przyjezdnych zdobył Michał Koszela i zrobiło się 1:1. Po zdobyciu gola goście poszli za ciosem i to oni zaczęli osiągać przewagę i tworzyć sytuacje pod bramką rywali. Największe zagrożenie dla miejscowej drużyny stanowili Daniel Żurański, Anatolij Masałow i Sergiej Gierasymiec. Mszczonowianie mimo trudnego okresu gry nie załamali się i w 34 minucie odzyskali prowadzenie. Piotr Petasz zagrał piłkę do Michała Janika a ten będąc na wysokości pola karnego dograł przed bramkę, gdzie dwóch obrońców zdołało powstrzymać nadbiegającego Jakuba Grzeszaka, ale na ich nieszczęście futbolówka się od nich odbiła tak, że trafiła pod nogi Patryka Kubickiego ten z 3 metrów nie zmarnował szansy i zmienił wynik na 2:1 dla Mszczonowianki a rezultat spotkania po pierwszej połowie został ustalony w 39 minucie. Wtedy po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Konrada Szkopińskiego piłkę zdołali wybić obrońcy. Ta jednak trafia do Piotra Petasza, który ponownie wprowadził ją w obręb szesnastki rywala, a tam całą akcję pewnym strzałem zakończył Mikołaj Napora. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:1.

W drugiej połowie podopieczni Mykoły Dremliuka nie przypominali zespołu, który jest członkiem górnej połówki tabeli. Natomiast zwrocić też uwagę należy na bardzo dobrą grę przeciwnika, który zepchnął swoich rywali do niemal głębokiej defensywy. Warto wyrównić tutaj poraz kolejny grę Ukraińców Anatolija Masałowa, i Sergieja Woronina, ale także Daniela Żurańskiego, kapitana Piotra Habera i Mateusza Tarnowskiego. Gdy wydawało się, że miejscowa drużyna przetrwa i utrzyma dwubramkową przewagę, to ostatecznie walczący do końca zespół Tygrysa, dzięki pięknemu uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Jakuba Teodorskiego w 89 minucie. Mimo starań i wysiłków na więcej zawodnikom przyjezdnym zabrakło czasu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 3:2. Mimo wygranego meczu mszczonowianie nie byli zadowoleni ze swojej postawy tego dnia. Szansa na poprawę stylu gry będzie w sobotę 23 kwietnia w Żyrardowie, gdzie podopieczni Mykoły Dremliuka zagrają wyjazdowy mecz z tamtejszą Żyrardowianką. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Piotr Petasz, Michał Janik, Piotr Wójcik(55'Patryk Czarnecki), Konrad Szkopiński(80'Anthony Chukwuemeka), Mikołaj Napora, Patryk Kubicki, Patryk Obiała(80'Damian Pociech), Jakub Grzeszak(77'Szymon Kiewel)

Skład Tygrysa: Jakub Szymkowiak, Adrian Rybak, Stanisław Dźwigała, Daniel Żurański, Michał Koszela(74'Jakub Pasik), Sergiej Woronin(46'Jakub Teodorski), Piotr Haber(74'Konrad Biesiada), Maksymilian Minchberg(58'Paweł Michalski), Anatolij Masałow, Michał Mruz(62'Mateusz Tarnowski), Sergiej Gierasymiec

Mszczonowianka – Tygrys Huta Mińska 3:2(3:1)

Bramki: Jakub Grzeszak – z karnego, Patryk Kubicki, Patryk Obiała – Mszczonowianka; Michał Koszela, Jakub Teodorski – Tygrys

żółte kartki: Piotr Wójcik, Piotr Petasz, Anthony Chukwuemeka – Mszczonowianka; Sergiusz Wiechowski(trener) – 2, Jakub Szymkowiak, Maksymilian Minchberg, Anatolij Masałow, Paweł Michalski - Tygrys

czerwona kartka: Sergiusz Wiechowski(trener) -za 2 żółte - Tygrys