Wymęczone zwycięstwo

04 lutego 2023, godz. 17:32, 168 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 4 lutego w swoim drugim meczu kontrolnym zespół Mszczonowianki pokonał w Żyrardowie przedstawiciela Betcris IV ligi łódzkiej Polonię Piotrków Trybunalski 4:3. Bramki dla podopiecznych Macieja Tataja zdobyli: Jakub Grzeszak 2, Krzysztof Kozaczuk i zawodnik testowany

Przystępując do kolejny meczu sparingowego drużyna K.S Mszczonowianki chciała pokazać, że jest w dobrej dyspozycji a pewna wygrana przed tygodniem z Ceramiką Opoczno miała to potwierdzać. Jednak samo spotkanie z Polonią Piotrków Trybunalski od samego początku nie było łatwe. Drużyna grająca na co dzień w Betcris IV ligi łódzkiej przyjechała do Żyrardowa aby zrealizować swoje cele a przede wszystkim pokazać się z dobrej strony. Jak się później okazało zawodnicy tego zespołu pozostawili dobre wrażenie. Jednak górą w tym starciu okazała się drużyna z Mazowsza.

Sam mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości, który już w 5 minucie po szybkim kontrataku objął prowadzenie. Dośrodkowanie Dawida Przybysza idealnie wykończył Szymon Malicki i Polonia prowadziła 1:0. Po stracie bramki podopieczni Macieja Tataja chcieli szybko odrobić straty, ale przez brak dokładności i słabą skuteczność długo nie potrafili sposobu na rozmontowanie defensywy rywala. Dopiero w 36 minucie niesygnalizowanym strzałem Krzysztof Kozaczuk znalazł wyjście z tej patowej sytuacji i doprowadził do remisu 1:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie oba zespoły zafundowały wszystkim festiwal strzelecki. Wszystko rozpoczęło się dobrze dla Polonii, która po raz drugi objęła prowadzenie w tym meczu. Tym razem 2:1. W 62 minucie Adam Raszewski zagrał do Radosława Barczewskiego a ten w pole karne, gdzie całą akcją efektownym strzałem z nożyc zakończył Adam Gambka. Mszczonowianka dość szybko potrafiła doprowadzić do remisu 2:2. W 69 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał zawodnik testowany. W 78 minucie po raz trzeci w tym meczu objęli prowadzenie przyjezdni. Tym razem podanie Radosława Barczewskiego wykorzystał Piotr Pytka i było 3:2 dla Polonii. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną zespołu z województwa łódzkiego, to końcowka należała jednak do formalnych gospodarzy ze Mszczonowa. Bohaterem tego fragmentu był Jakub Grzeszak, który w 89 minucie najpierw wykorzystał podanie Piotra Wójcika i po indywidualnej akcji wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem doprowadzając do remisu 3:3, a w 90 minucie Jakub Grzeszak strzałem do pustej bramki dopełniając formalności po zagraniu Alistaira Selamoleli zapewnił końcowe zwycięstwo. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała Polonię Piotrków Trybunalski 4:3. Za tydzień podopieczni Macieja Tataja rozegrają trzeci sparing. Tym razem odbędzie się on w Warszawie z grającą na co dzień w Decathlon V lidze Mazowieckiej Unią Warszawa.

Skład Mszczonowianki:Mateusz Siodoś, Daniel Leszczyński, Piotr Petasz, Michał Janik, Łukasz Brzozowski, Jakub Łukasiak, Alistair Selamolela, Damian Pociech, Damian Chełmiński, Krzysztof Kozaczuk, Sebastian Czapa, Piotr Wójcik, Konrad Szkopiński, Patryk Kubicki, Patryk Obiała, Jakub Grzeszak i 5 zawodników testowanych

Skład Polonii: Jakub Kłys, Maciej Brodecki, Daniel Nowaczyk, Wojciech Jagodziński, Adam Gambka, Dawid Przybysz, Adam Raszewski, Oskar Pióro, Szymon Malicki, Patryk Grzesiuk, Piotr Pytka, Radosław Barczewski, Oskar Kowalski i 4 zawodników testowanych

Mszczonowianka – Polonia Piotrków Trybunalski 4:3 (1:1)

bramki: Jakub Grzeszak – 2, Krzysztof Kozaczuk, zawodnik testowany – Mszczonowianka; Szymon Malicki, Adam Gambka, Piotr Pytka - Polonia