Wymęczone zwycięstwo z Raszynem

14 sierpnia 2021, godz. 20:27, 317 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 14 sierpnia w spotkaniu 2 kolejki Forbet IV Ligi Mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim obiekcie drużynę K.S Raszyn 3:2. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli Patryk Kubicki 2 i Damian Chełmiński

W spotkaniu z K.S Raszyn zespół Mszczonowianki chciał udowodnić, że inauguracyjna wygrana w Garwolinie z tamtejszą Wilgą nie była przypadkowa i mimo lekkich braków w zgraniu drużyna może pokazywać dobrą grę. Ci drudzy natomiast chcieli pokazać, że wysoka porażka w Przysusze z Oskarem była wypadkiem przy pracy a teraz zagrają lepiej i zmażą plamę.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w swojej pierwszej akcji spotkania zdobyli bramkę. Po zagraniu piłki do Konrada Szkopińskiego ten od razu zagrał prostopadłą piłkę do Patryka Kubickiego a ofensywny gracz Mszczonowianki pewnym płaskim strzałem po długim rogu otworzył wynik spotkania już w 2 minucie. Zdobyta bramka tylko napędziła podopiecznych Pawła Jakóbiaka, którzy mogli podwyższyć wynik ale swoich okazji nie wykorzystali zamykający swoich akcji po centrze Michała Janika w 9 minucie, Hubert Gutkowski i Mateusz Jeliński, oraz w 15 minucie Mikołaj Napora po zagraniu Przemysława Jakóbiaka. Im dłużej trwała pierwsza połowa to do głosu zaczęli dochodzić goście z Raszyna, którzy najlepsze okazje do zdobycia bramki stworzyli w 21 i w 31 minucie. W tej pierwszej po centrze piłki w pole karne swoich szans nie wykorzystali najbardziej znany gracz z Raszyna Sylwester Patejuk, którego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców oraz Kacper Kępka Natomiast w tej drugiej po krótko rozegranym rzucie wolnym tylko dzięki skutecznej obronie Daniela Leszczyńskiego mszczonowianie zawdzięczali to, że Kamil Bienias nie zdobył bramki wyrównującej. Stara piłka prawda piłkarska mówi, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było też i tym razem. W 39 minucie po centrze kapitana Mszczonowianki Przemysława Jakóbiaka w pole karne wynik spotkania podwyższył Damian Chełmiński a 45 minucie po efektownej akcji składającej się z trzech podań rezultat spotkania po pierwszej połowie dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka ustalił Patryk Kubicki. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:0.

Po przerwie wszyscy myśleli, że drużyna miejscowa będzie równie skoncentrowana jak w pierwszej przyzwoitej połowie. Niestety tutaj swoją lepszą twarz pokazali goście, którzy swoim stylem gry spowodowali osłabienie gospodarzy od 67 minuty. Za uderzenie zawodnika bez piłki boisko musiał opuścić Konrad Szkopiński. Spowodowało to chaos w poczynaniach mszczonowskiego zespołu, który został skrzętnie wykorzystany w 69 minucie. Właśnie wtedy bramkę przywracającą nadzieję, że w tym meczu można jeszcze zamieszać zdobył wprowadzony na boisko Tomasz Pietrzak i Mszczonowianka prowadziła już tylko 3:1. Im bliżej końca spotkania to ten mecz pokazał jak wiele agresji jest w obu zespołach, którzy mieli pretensje do arbitra prowadzącego, że nie panuje nad wydarzeniami na boisku. Ten w rewanżu wydaje się, że słusznie uciął wszystkie zajścia pokazując piłkarzom obu zespołów żółte kartki. Im bliżej tego spotkania tym raszynianie grali coraz odważniej wykorzystując to, że ich rywal gra w osłabieniu co pozwoliło im w 92 minucie zdobyć bramkę kontaktową. Jej autorem po zagraniu Sylwestra Patejuka był Dawid Makuch. Jednak jak się później okazało na więcej drużynie przyjezdnej zabrakło czasu i ostatecznie Mszczonowianka wygrała ten mecz 3:2. Po dwóch rozegranych spotkaniach podopieczni Pawła Jakóbiaka mają na swoim komplet 6 punktów. Na kolejną zdobycz punktową będzie szansa w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godzinie 17:00 w meczu z beniaminkiem z Baniochy. Spotkanie to zostanie rozegrane na wyjeździe.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński, Hubert Gutkowski, Dawid Poddębniak (19'Piotr Wójcik), Karol Worach, Przemysław Jakóbiak, Konrad Szkopiński, Michał Janik, Damian Chełmiński, Patryk Kubicki (87'Jakub Grzeszak), Mikołaj Napora (63'Jakub Przybył)

Skład K.S Raszyn: Marcin Marcinkowski, Piotr Grygiel(77'Kacper Durajczyk), Piotr Jamroż (46'Hubert Pakuła), Kamil Bienias, Przemysław Ilczuk(77'Przemysław Eggink), Krzysztof Pikus (60'Dawid Makuch), Kamil Szabłowski (51'Tomasz Pietrzak), Sylwester Patejuk, Łukasz Malczewski, Mateusz Delikat(74'Jakub Miałkowski) , Kacper Kępka

Mszczonowianka – K.S Raszyn 3:2(3:0)

Bramki: Patryk Kubicki – 2, Damian Chełmiński – Mszczonowianka; Tomasz Pietrzak, Dawid Makuch – K.S Raszyn

Żółte kartki: Piotr Wójcik, Hubert Gutkowski, Przemysław Jakóbiak – Mszczonowianka; Kacper Kępka, Mateusz Delikat, Kacper Durajczyk – K.S Raszyn

Czerwona kartka: Konrad Szkopiński - Mszczonowianka