Wysoka porażka z liderem

20 kwietnia 2015, godz. 14:50, 261 wyświetleń

Mszczonowianka wysoko przegrała na boisku lidera - Energii Kozienice 1:5, a jedyną bramkę dla drużyny Dariusza Cackowskiego zdobył Bartłomiej Czarnecki.

Mecz z liderem IV ligi, na który Mszczonowianka pojechała osłabiona brakiem m.in. Łukasza Pakosa i braci Jakóbiaków, rozpoczął się niemal identycznie jak spotkanie sprzed tygodnia ze Zniczem II Pruszków, bowiem już w 3 minucie mszczonowianie stracili bramkę po stałym fragmencie gry. W 20 minucie było 2:0 dla gospodarzy, gdy po wrzutce z rzutu rożnego niepilnowany zawodnik Energii głową umieścił piłkę w siatce. Po początkowej dominacji gospodarzy mecz się w końcu wyrównał i w 30 minucie, po jednej z dobrych akcji Mszczonowianki Pociech zagrał do Bartłomieja Czarneckiego, a ten strzelił bramkę kontaktową. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa zaczęła się spokojnie, nawet przy lekkiej przewadze mszczonowian, jednak łatwa strata w środku boiska spowodowała kontrę gospodarzy zakończoną bramką na 3:1, która podcięła skrzydła podopiecznym Dariusza Cackowskiego. Mszczonowianka próbowała atakować, ale robiła to nieskutecznie, jednocześnie narażając się na groźne kontry ze strony gospodarzy. Dwie z takich akcji przyniosły liderowi kolejne bramki i ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Energii 5:1, choć trzeba przyznać, że w końcówce miejscowi mieli jeszcze kilka dogodnych okazji.

W końcówce sędzia jeszcze nie uznał strzelonej przez Mszczonowiankę bramki, choć wydaje się, że była ona zdobyta prawidłowo, ale to już w zasadzie nie miało żadnego wpływu na rezultat spotkania.

Energia Kozienice – Mszczonowianka 5:1 (2:1)

Mszczonowianka: M. Czarnecki - Sobański (65' Dąbrowski ), Pastewka, Szczęsny, Skórzyński, Siwirski, Pociech (75' Romaszewski ), Łopata, P. Czarnecki (75' Cackowski ), Łojszczyk, B. Czarnecki.