Wysoka wygrana przerywa złą serię

29 kwietnia 2023, godz. 18:52, 252 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 29 kwietnia w spotkaniu 25 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku Wisłę II Płock 4:0 i dzięki temu przerwał serię czterech meczów bez zdobyczy punktowej. Bramki w tym meczu dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Patryk Kubicki 2, Piotr Wójcik i Jakub Grzeszak

Przystępując do meczu z Wisłą II Płock wszyscy we Mszczonowie zdawali sobie sprawę, że w końcu zła passa, czyli ostatnie 4 spotkania bez punktów, w końcu musi zostać kiedyś przerwana. Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando zespołu miejscowego, który potwierdził to w 16 minucie. Po zagraniu piłki do Damiana Pociecha ten zagrał ją przed bramkę a tam niepilnowany Patryk Kubicki precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Zdobyta bramka dodała jeszcze większej pewności siebie podopiecznym Piotra Kocęby ale w sytuacjach jakie drużyna stworzyła zabrakło skuteczności. Przełamanie to przyszło jednak w 31 minucie, kiedy to w kierunku Patryka Kubickiego zagrał piętą Patryk Obiała a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły Oskarem Lodzińskim i podwyższył na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie z animuszem ruszył zespół Wisły a najwięcej zagrożenia było po strzałach Adriana Szczutowskiego. Z biegiem czasu ofensywnie nastawiona drużyna przyjezdna zaczęła popełniać błędy w kryciu, które w samej końcówce wykorzystali mszczonowianie. Najpierw w 82 minucie po zagraniu Patryka Kubickiego wprowadzony Piotr Wójcik podwyższa na 3:0 a w 90 minucie rezultat spotkania ustala inny z graczy rozpoczynający mecz na ławce rezerwowych Jakub Grzeszak i ostatecznie Mszczonowianka pewnie i wysoko pokonuje Wisłę II Płock 4:0. Dla zespołu prowadzonego przez Piotra Kocębę było to 8 zwycięstwo w obecnym sezonie a jednocześnie pierwsze po 4 meczach bez zdobyczy punktowej. Następne spotkanie Mszczonowianie rozegrają w sobotę 6 maja w Ostrołęce z tamtejszą Narwią Ostrołęka. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Piotr Petasz, Jakub Łukasiak, Jakub Skibiński, Łukasz Brzozowski, Damian Pociech, Dawid Jarczak(76'Damian Chełmiński), Sebastian Czapa(87'Krzysztof Kozaczuk), Jakub Przybył(46'Piotr Wójcik), Patryk Kubicki(82'Jakub Grzeszak), Patryk Obiała(69'Łukasz Racis)

Skład Wisły: Oskar Lodziński, Grzegorz Wawrzyński, Marcel Wramba, Krzysztof Janus(66'Kamil Dąbrowski), Szymon Leśniowski, Gleb Kuczko(81'Kacper Błaszkiewicz), Jakub Maślak(81'Kacper Wiśniewski), Dawid Zięba(46'Marcin Więckowski), Jakub Miarka(69'Dawid Szczepanik), Dawid Krzyżański(46'Jakub Wiśniewski), Adrian Szczutowski(66'Jeremiasz Góralczyk)

Mszczonowianka – Wisła II Płock 4:0(2:0)

bramki: Patryk Kubicki 2, Piotr Wójcik, Jakub Grzeszak – Mszczonowianka

żółta kartka: Dawid Jarczak – Mszczonowianka