Wysoka wygrana w ostatnim sparingu

08 marca 2014, godz. 11:22, 276 wyświetleń

Efektownym zwycięstwem 6:1 nad występującym w Lidze Okręgowej KS Teresin zakończyła serię sparingów Mszczonowianka. W sobotę wracają rozgrywki ligowe, a na początek lokalne derby z Mazowszem Grójec.
Spotkanie z KS Teresin nie dało jednoznacznej odpowiedzi na temat formy Mszczonowianki na tydzień przed ligą. Trener Rafał Dopierała był jedynie zadowolony z faktu, że udało się zagrać na dobrze przygotowanej, naturalnej nawierzchni.

Mecz dość niespodziewanie od początku był dość wyrównany i dopiero z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga czwartoligowca, ale głównie dlatego, że piłkarze KS Teresin po prostu zaczęli opadać z sił.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 28 minuty, wówczas ładnym strzałem głową dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył Tomasz Bogołębski. W 40 minucie na 2:0 wynik do przerwy ustalił Kamil Łojszczyk, którego precyzyjny strzał z prawej nogi wylądował tuż przy słupku bramki KS Teresin.

Po zmianie stron przewaga Mszczonowianki była już bardzo wyraźna, gra toczyła się praktycznie na połowie rywala, który z rzadka zapędzał się pod bramkę Michała Kwiatkowskiego.

W 59 minucie, znowu po rzucie rożnym, na 3:0 strzałem głową podwyższył Piotr Nawrocki. Dwie minuty później gościom udało się zdobyć bramkę honorową, zaskakując Kwiatkowskiego strzałem z rzutu wolnego.

Odpowiedź Mszczonowianki była dość szybka, bowiem w 65 minucie Nawrocki wykonywał rzut wolny z prawie 30 metrów, jego uderzenie trafiło w mur, ale poprawka wylądowała już w bramce KS Teresin.

W 71 minucie mszczonowianie przeprowadzili jedną z najładniejszych akcji meczu, po szybkim rozegraniu Bogołębski uderzył z kilkunastu metrów, piłka po rękach bramkarza i pod obiciu się jeszcze od słupka znalazła się w siatce i było 5:1.

Równie efektowna była akcja z 81 minuty, gdy Cackowski z prawej strony dośrodkował w pole karne, a wynik na 6:1 strzałem głową ustalił Adam Czarnecki.

W najbliższą sobotę, 15 marca, czwartoligowcy wracają na ligowe boiska. Mszczonowianka rundę wiosenną zacznie od derbowego pojedynku z Mazowszem Grójec. Początek spotkania o 14.30 na stadionie przy Brzoskwiniowej.

Mszczonowianka – KS Teresin 6:1 (2:0)

Bramki: Nawrocki 2, Bogołębski 2, Łojszczyk, Czarnecki.

Mszczonowianka: Kwiatkowski – Czarnecki, Nawrocki, Cackowski, Darnowski (70' Oroń), Bogołębski, Ciesielski, Dobski (70' Skórzyński), Łopata (15' F. Kustosz), Białek (60' Miller), Łojszczyk.

***

W ostatnim czasie doszło do kilku roszad w składzie Mszczonowianki. Z drużyną pożegnali się Marcin Dębowski i Kamil Mitrowski, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Długo nie szukali, ten pierwszy wrócił do klubu, którego jest wychowankiem – Żyrardowianki, drugi znalazł zatrudnienie w Widoku Skierniewice.

Z klubem żegna się także Michał Le Minh, który wiosną prawdopodobnie występować będzie w LKS Chlebnia. W jego miejsce Mszczonowianka ściągnęła Pawła Małeckiego z Żyrardowianki.