Wyszarpane zwycięstwo

31 marca 2024, godz. 18:26, 230 wyświetleń

W rozegranym w Wielką Sobotę 30 marca w spotkaniu 21 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki mimo że przegrywał na swoim boisku 0:2 to ostatecznie pokonał drużynę MKS-u Piaseczno 3:2. Bramki w tym meczu dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Jakub Skibiński, Damian Pociech i Pawło Paduk

Przystępując do meczu z MKS-em Piaseczno wszyscy we Mszczonowie zdawali sobie sprawę, że pojedynki z tą drużyną nigdy nie są łatwe a o wygraną trzeba zapracować. Tak też było i teraz.

Spotkanie to od początku było meczem walki z przewagą Mszczonowian, którzy jednak bardzo często byli łapani na pozycji spalonej a najlepszą okazję na objęcie prowadzenia zmarnował Łukasz Racis, który w starciu oko w oko z bramkarzem rywala zlekceważył go i uderzył prosto w leżącego rywala. Goście natomiast oprócz wysoko wysuniętej obrony postawili na grę z kontry i ten manewr wypalił im dwukrotnie. Najpierw w 30 minucie po zagraniu Filipa Dziełaka wynik spotkania otworzył Kamil Szabłowski a w 33 minucie po pięknym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Łukasza Krupnika MKS Piaseczno prowadziło 2:0.

Gdy wydawało się, że goście z Piaseczna zejdą z bezpieczną przewagą na przerwę to niespodziewanie w 43 minucie ambicja i wola walki gospodarzy pozwoliła im zdobyć bramkę dającą nadzieję, że w drugiej połowie nie wszystko jeszcze stracone. Właśnie w tej minucie Adam Stankiewicz zagrał do Gracjana Grota, a ten przedłużył do niepilnowanego Jakuba Skibińskiego. Ten mając sporo czasu i miejsca precyzyjnym strzałem po ziemi zdobył bramkę, która ustaliła wynik po pierwszej połowie. Do przerwy MKS Piaseczno prowadził 2:1.

Po przerwie nakręceni zdobytym golem Mszczonowianie podkręcili tempo, co zaowocowało w 52 minucie wywalczeniem rzutu karnego, z którym nie zgadzał się zespół przyjezdny. Jedenastkę wykorzystał kapitan drużyny Damian Pociech i mieliśmy remis 2:2.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte w 77 minucie, kiedy to po zagraniu Damiana Pociecha w pole karne całą akcję zamknął wprowadzony po przerwie Pawło Paduk i dzięki temu Mszczonowianka pokonała drużynę MKS-u Piaseczno 3:2 i odniosła w tej rundzie 3 zwycięstwo zrzędu. Teraz przed podopiecznymi Piotra Kocęby seria 3 spotkań z drużynami, które bezpośrednio są zaangażowane w walkę o awans. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę 6 kwietnia, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć w Warszawie z KTS-em Weszło. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Łukasiak(78'Piotr Petasz), Władysław Bobrow, Jakub Skibiński(73'Jakub Sokołowski), Władysław Tsurkan(73'Paweł Gierach), Dawid Jarczak, Adam Stankiewicz(92'Piotr Wójcik), Jakub Przybył(78'Leon Falecki), Łukasz Racis(62'Patryk Kubicki), Damian Pociech, Gracjan Grot(62'Pawło Paduk)

Skład MKS-u Piaseczno: Jakub Kordel, Ahmed Toriola, Bartłomiej Faliszewski(80'Hubert Wierucki), Dawid Kalbarczyk, Kamil Szabłowski(63'Kamil Hernik), Adrian Dobies(81'Gracjan Konopski), Sebastian Folwarski, Filip Dziełak(80'Maciej Kurpiel), Marcin Bykowski, Adam Jaszczak(83'Mateusz Muszyński)

Mszczonowianka – MKS Piaseczno 3:2(1:2)

bramki: Jakub Skibiński, Damian Pociech, Pawło Paduk – Mszczonowianka; Kamil Szabłowski, Łukasz Krupnik – Piaseczno

żółte kartki: Jakub Łukasiak, Dawid Jarczak, Jakub Skibiński, Paweł Gierach, Piotr Petasz – Mszczonowianka; Łukasz Krupnik - 2, Bartosz Kobza – 2 - trener, Piotr Zamoyski – 2 – trener bramkarzy, Ahmed Toriola - Piaseczno

czerwone kartki: Władysław Bobrow – Mszczonowianka; Łukasz Krupnik, Bartosz Kobza – trener, Piotr Zamoyski – trener bramkarzy, wszyscy za 2 żółte - Piaseczno