Z Hutnikiem na remis

01 kwietnia 2023, godz. 19:57, 280 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 1 kwietnia w spotkaniu 21 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki zremisował na własnym stadionie z Hutnikiem Warszawa 2:2. Bramki dla podopiecznych Macieja Tataja zdobyli Damian Pociech i Sebastian Czapa.

Przystępując do meczu z Hutnikiem drużyna Mszczonowianki chciała pokazać, że jest w dobrej formie i teraz też chciała zapunktować. Hutnik z kolei chciał udowodnić, że lekki kryzys formy jaki miał miejsce w meczu z MKS-em Piaseczno był tylko chwilowy i po wygranej z Escolą Warszawa teraz też pokusi się o zdobycz punktową.

Od początku spotkanie toczyło się z lekką przewagą zespołu miejscowego, jednak pierwszy strzał w kierunku bramki oddał zespół przyjezdny. W 18 minucie Paweł Giel zagrał piłkę do Patryka Beka a ten nieznacznie się pomylił. W odpowiedzi w 20 minucie rzut wolny na wysokości pola karnego wywalczył dla Mszczonowianki jej kapitan Damian Pociech. Piłkę w pole karne zacentrował Konrad Szkopiński a tam najsprytniejszy okazał się wspomniany wcześniej Damian Pociech, który precyzyjnym strzałem głową w 21 minucie otworzył wynik spotkania i dzięki temu Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Strzelona bramka dodała animuszu podopiecznym Macieja Tataja, którzy stworzyli kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Jednak zarówno w przypadku Patryka Kubickiego, Łukasza Racisa zabrakło szczęścia a próbującego dojść do pozycji strzeleckiej Damian Pociech został uprzedzony przez obrońców rywala.

Im bliżej końca tej części gry tym coraz więcej do powiedzenia miała drużyna stołeczna, która wykorzystała dwa błędy w defensywie gospodarzy. Najpierw w 31 minucie po zagraniu Pawła Giela do remisu 1:1 doprowadza Dominik Bartnik, a w 39 minucie właśnie ten piłkarz wywalczył rzut karny, którego na gola ustalającego wynik po pierwszej połowie zdobył etatowy wykonawca jedenastek Paweł Giel i do przerwy Hutnik prowadził we Mszczonowie 2:1.

Po zmianie stron to zdecydowanie lepsza postawa miejscowej drużyny, która zepchnełą swoich rywali do obrony wyniku. Ci jednak, nie tylko dobrze przez dłuższy okres to robili, ale też wykorzystując ofensywne zapędy gospodarzy stworzyli kilka okazji na podwyższenie wyniku, których nie potrafił wykorzystać Dominik Bartnik przegrywając pojedynki z golkiperem Mszczonowianki Danielem Leszczyńskim. Te okazje, które niepotrafiły wykorzystać piłkarze „Dumy Bielan” zemściły się w 72 minucie, kiedy to rzut karny dla mszczonowian wywalczył faulowany w polu karnym wprowadzony w drugiej połowie spotkania napastnik Patryk Obiała. Jedenastkę pewnie wykonał, wprowadzony od początku drugiej połowy, Sebastian Czapa i od 73 minuty mieliśmy bramkowy remis 2:2.

Od tego momentu oba zespoły postawiły na grę ofensywną i szukały możliwości zdobycia trzeciej, jak się później mogło okazać, rozstrzygającej losy meczu bramki. Najbliżsi tego byli piłkarze Mszczonowianki. W 94 minucie po zagraniu Damiana Pociecha do Sebastiana Czapy ten zagrał do Patryka Kubickiego, który uderzył płasko po ziemi w długi róg. Gdy wydawało się, że ten strzał zapewni podopiecznym Macieja Tataja zwycięstwo to jeden z obrońców wybił futbolówkę z linii bramkowej i zapobiegł utracie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się bramkowym remisem 2:2, który z przebiegu spotkania można uznać za rezultat oddający przebieg gry. Za tydzień drużyna Mszczonowianki będzie walczyć o kolejne punkty w Troszynie z tamtejszym K.S CK Troszyn. Spotkanie to odbędzie się w Wielką Sobotę 8 kwietnia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński(62'Patryk Obiała), Jakub Łukasiak, Łukasz Brzozowski, Piotr Petasz, Jakub Przybył, Dawid Jarczak(87'Jakub Grzeszak), Konrad Szkopiński, Damian Pociech, Łukasz Racis(46'Sebastian Czapa), Patryk Kubicki

Skład Hutnika: Jan Balawejder, Piotr Wielgosz(62'Daniel Bogucki), Erwin Nowik, Jan Goliński, Kacper Klinicki, Patryk Bek(77'Patryk Winiarski), Krzysztof Możdżonek(93'Filip Bućko), Jacek Ruciński(69'Damian Warchoł), Patryk Piasecki(62'Mateusz Kowalski), Paweł Giel(86'Kamil Waćkowski), Dominik Bartnik(80'Piotr Cudny)

Mszczonowianka – Hutnik 2:2(1:2)

bramki: Damian Pociech, Sebastian Czapa – Mszczonowianka; Dominik Bartnik, Paweł Giel – Hutnik

żółte kartki: Patryk Kubicki, Patryk Obiała – Mszczonowianka; Piotr Wielgosz, Jacek Ruciński, Erwin Nowik, Paweł Giel, Mateusz Kowalski - Hutnik