Z Mazowszem na remis

05 czerwca 2013, godz. 10:47, 237 wyświetleń

W meczu zaległej 19 kolejki IV Ligi drużyna Mszczonowianki zremisowała bezbramkowo z broniącym się przed spadkiem Mazowszem Grójec, przerywając tym samym passę 3 zwycięstw z rzędu!

Od początku spotkania mocno zaatakowała Mszczonowianka. Co chwilę Tomasz Łopata straszył dokładnymi dośrodkowaniami z lewej strony boiska. W późniejszej części meczu gospodarze mogli pokusić się o bramkę, gdyby skuteczniej pod bramką Studzińskiego zachował się Jaskólski. Mazowsze odpowiedziało kilka minut później, kiedy to Dariusz Rolak znalazł się w polu karnym Le Minha jednak w ostatniej chwili obrońcy Mszczonowianki efektownie powstrzymali zawodnika gości. W 23 minucie Nawrocki niecelnie uderzał głową po dośrodkowaniu Łopaty. Chwilę po tym Kamil Łojszczyk przeciął kluczowe podanie w polu karnym Mszczonowianki ratując ją przed utratą gola. W samej końcówce pierwszej odsłony kolejną groźną kontrę wyprowadzili goście z Grójca jednak i tym razem dobrą interwencją popisał się Pastewka. Do przerwy bez bramek.

Druga odsłona to kolejne próby Mszczonowianki. W 58 minucie Tomasz Łopata strzałem z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Kilka minut później Rafał Sobczak w sytuacji sam na sam próbował przelobować wychodzącego z bramki Le Minha jednak nieskutecznie. Była to niewątpliwie najlepsza okazja gości w tym meczu. W końcówce spotkania Nawrocki zagrał płasko piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Jaskólski i mocnym strzałem trafił tylko w boczną siatkę. W ostatnich minutach Mazowsze mocno zaatakowało Mszczonowiankę jednak w żadnym z tych ataków nie udało się im zaskoczyć dobrze dysponowanej obrony gospodarzy.

Mszczonowianka mimo kilku dobrych okazji remisuje bezbramkowo z Mazowszem Grójec, które nie jest jeszcze pewne utrzymania. W Żyrardowie Victoria Sulejówek pokonała Żyrkę 2:0 co oznacza, że Mszczonowianka zakończy sezon nie wyżej niż na 4 miejscu. Nad piątą w tabeli Spartą mamy 5 punktów przewagi. Na 2 kolejki przed końcem wiadomo, że z ligą żegna się Polonia Iłża i Wulkan Zakrzew.
A już w sobotę podopieczni Rafała Dopierały rozegrają ostatni mecz sezonu na własnym boisku! Więcej o tym spotkaniu już niebawem.