Z Mazowszem na remis

15 lutego 2017, godz. 19:19, 262 wyświetleń

W rozegranym w Grójcu sparingu Mszczonowianka zremisowała z tamtejszym Mazowszem 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Gołka (karny).

O końcowym rezultacie zadecydowały dwa kardynalne błędy w obronie. W pierwszej połowie jeden z testowanych przez Mszczonowiankę zawodników dzięki pressingowi na połowie rywala odzyskał piłkę, ruszył na bramkę Mazowsza i gdy już mijał bramkarza, został przez niego sfaulowany. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Łukasz Gołka i do przerwy Mszczonowianka prowadziła w Grójcu 1:0.

Wyrównanie padło po niemal bliźniaczej akcji - tym razem inny z testowanych przez Rafała Smalca zawodników przed własnym polem karnym źle podał w kierunku kolegi, piłkę przejął zawodnik Mazowsza, pognał na bramkę i Robert Stawiarski był bez szans w tej sytuacji. Wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka.

Warto odnotować, że w drużynie Mazowsza zagrał wieloletni zawodnik, kapitan, a w międzyczasie i trener Mszczonowianki - Dariusz Cackowski, który do Grójca wraca po kilkunastu latach przerwy (wówczas awansował z Mazowszem do III, czyli dzisiejszej II ligi).

Mazowsze Grójec - Mszczonowianka 1:1 (0:1)

Mszczonowianka: Czarnecki (Stawiarski) - Skórzyński (testowany), Gołka (Pastewka), Czeremużyński, Marciniak (Ziemnicki) - Cudny (Pociech), testowany (testowany), Samoraj (Gregorowicz), testowany (Gołka), testowany (Jakóbiak) - testowany (Cudny).