Z Ząbkovią na remis

13 marca 2021, godz. 21:50, 311 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 13 marca w spotkaniu towarzyskim zespół Mszczonowianki zremisował w Sierakowicach z Ząbkovią Ząbki 1:1. Bramkę dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Maciej Nalej.

Od samego początku spotkania lepszą organizację gry prezentowała drużyna Ząbkovii, która osiągnęła swój cel w 29 minucie. Wtedy to po centrze piłki w pole karne niepilnowany przez nikogo Patryk Zych pokonał bramkarza Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego i Ząbkovia objęła prowadzenie 1:0. Dopiero po stracie bramki pełniący rolę formalnego gospodarza piłkarze ze Mszczonowa zaczęli grać lepiej jednak zabrakło im szczęścia i zimnej krwi w sytuacjach jakich się znaleźli. Do przerwy Ząbkovia prowadziła 1:0.

Po przerwie gra podopiecznych Pawła Jakóbiaka w końcu przyniosła skutek. W 52 minucie piłkę po złym wyrzucie przez bramkarza przejął Piotr Wójcik, który zagrał do niepilnowanego Macieja Naleja a ten pewnym strzałem pokonał golkipera z Ząbek i mieliśmy remis 1:1.

Zdobyta bramka pozwoliła uwierzyć piłkarzom Mszczonowianki, że te spotkanie można wygrać. Dowodem tego były tworzone sytuacje. Jednak podobnie jak pierwszej części meczu zawiodła skuteczność przy strzałach Macieja Naleja i Damiana Pociecha. Sytuacje te w pewnym momencie mogły się zemścić ale czujny w bramce Juliusz Koprowicz nie dał się pokonać albo też piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Ostatecznie mecz zakończył się bramkowym remisem 1:1 co pozwoliło przerwać serię meczów przegranych.

W następnym tygodniu jeśli decyzje rządu będą sprzyjające Mszczonowianka rozegra ostatni mecz kontrolny przed ligą z MKS-em Piaseczno. Mecz ten został zaplanowany na sobotę 20 marca na godzinę 11:00 również w Sierakowicach.

Skład Ząbkovii: Michał Szymczak, Bazyli Kokot, Krystian Mianowicz, Piotr Augustyniak, Konrad Budek, Przemysław Szulakowski, Patryk Zych, Bartosz Wiśniewski, Karol Szeliga, Bartosz Osoliński, Franciszek Walczak, Bartłomiej Smolarczyk, Kewin Przygoda, Maksymilian Korczak, Mikołaj Randak, Tomasz Sieński, Kacper Grabowicz

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński, Michał Janik, Dawid Poddębniak, Daniel Cichocki, Damian Pociech, Piotr Wójcik, Paweł Michalski, Maciej Nalej, Juliusz Koprowicz, Sebastian Janik, Anthony Chukwuemeka, Kacper Ostrowski, Patryk Cieplak, Jakub Przybył i 3 zawodników testowanych

Mszczonowianka – Ząbkovia 1:1(0:1)

bramki: Maciej Nalej – Mszczonowianka; Patryk Zych - Ząbkovia