Ząbkovia znów lepsza

08 czerwca 2023, godz. 23:25, 362 wyświetleń

W rozegranym w Boże Ciało w spotkaniu 33 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał na własnym boisku z Ząbkovią Ząbki 2:3. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Łukasz Racis i Patryk Kubicki

Przystępując do meczu z Ząbkovią, który był ostatni w tym sezonie w roli gospodarza dla zespołu Mszczonowianki wszyscy wiedzieli, że w razie wygranej jest jeszcze szansa na awans do pierwszej ósemki tabeli. Ponadto piłkarze ze Mszczonowa liczyli, że uda im się zrewanżować za porażkę na terenie rywala 1:2.

Od początku spotkania jednak to zespół Ząbkovii był drużyną lepszą, która wykorzystała słabość swoich rywali. Wszystko co dobre dla gości zaczęło się w 11 minucie, kiedy to po centrze Bartosza Lelito bramkę precyzyjnym strzałem głową zdobył Jakub Wimmer i Ząbkovia objęła prowadzenie 1:0. Natomiast w 13 minucie po źle rozegranej piłce przez bramkarza gospodarzy Daniela Leszczyńskiego futbolówkę przejął Bartosz Lelito, który zagrał do Mateusza Mazura a ten precyzyjnym strzałem z dystansu podwyższył na 2:0. To nie było dobre 45 minut w wykonaniu Mszczonowianki, która nie potrafiła w swojej najlepszej akcji pierwszej połowy skorzystać z prezentu jaki dał im bramkarz. Franciszek Błaszczyk zagrał prosto pod nogi zaskoczonego napastnika gospodarzy Łukasza Racisa, który zamiast oddać strzał szukał lepiej ustawionego partnera. Dopiero w 46 minucie podopieczni Piotra Kocęby przeprowadzili akcję zakończoną strzałem. Po centrze przed pole bramkowe w wykonaniu Łukasza Racisa niecelnym strzałem głową popisał się Jakub Grzeszak. Do przerwy Ząbkovia prowadziła we Mszczonowie 2:0.

Po przerwie Mszczonowianie zagrali dużo lepiej czego efektem było przeprowadzenie czterech zmian. Dzięki temu drużyna się ożywiła i niespodziewanie dla rywali zdobyła bramkę kontaktową. W 47 minucie Wojciech Gorczyca zagrał do Łukasza Racisa a ten klepe z Dawidem Jarczakiem aż w końcu pięknym strzałem pod poprzeczkę zmniejszył stratę do jednej bramki. Ząbkovia prowadziła już tylko 2:1. Od tego momentu podopieczni Piotra Kocęby szukali okazji na zdobycie bramki wyrównującej a rywale jakieś szansy po kontratku. Gdy wydawało się, że gol dla miejscowej drużyny to tylko kwestia czasu, to niespodziewanie w 80 minucie po prostym błędzie jednego z obrońców futbolówka trafia pod nogi Sebastiana Nowińskiego, który zagrał do Dominika Buły, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Ząbkovia prowadziła 3:1. Mszczonowianie jednak ambitnie walczyli do samego końca o bramkę, która lekko poprawi wynik i to im się udało. W 94 minucie po zagraniu Dawida Jarczaka pięknym trafieniem popisał się Patryk Kubicki. Na więcej zabrakło jednak czasu i ostatecznie Ząbkovia wygrała to spotkanie 3:2. Dla zespołu z Ząbek zwycięstwo pozwoliło się umocnić na 5 miejscu w tabeli, a Mszczonowianka natomiast pozostała na 9 miejscu. Za tydzień zespół ze Mszczonowa zakończy sezon 2022/2023 wyjazdowym meczem w Szydłowcu z Oskarem Przysucha. Mecz ten odbędzie się w sobotę 17 czerwca o 17:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Eugeny Novikov(46'Jakub Łukasiak), Michał Janik, Jakub Skibiński, Piotr Petasz(46'Wojciech Gorczyca), Piotr Wójcik(68'Damian Chełmiński), Sebastian Czapa(46'Dawid Jarczak), Krzysztof Kozaczuk, Damian Pociech(46'Patryk Kubicki), Jakub Grzeszak, Łukasz Racis(77'Patryk Obiała)

Skład Ząbkovii: Mateusz Kryczka(28'Franciszek Błaszczyk), Piotr Augustyniak, Rafał Mazurczak, Jakub Przywózki, Bartosz Lelito, Kewin Przygoda(54'Dominik Buła), Jakub Kodeniec(77'Konrad Budek), Filip Głowala(77'Kacper Grabowicz), Stanisław Neczyporenko, Jakub Wimmer(34'Mikołaj Jenda)(77'Kacper Derkacz), Mateusz Mazur(68'Sebastian Nowiński)

Mszczonowianka – Ząbkovia 2:3(0:2)

bramki: Łukasz Racis, Patryk Kubicki – Mszczonowianka; Jakub Wimmer, Mateusz Mazur, Dominik Buła – Ząbkovia

żółte kartki: Wojciech Gorczyca, Jakub Skibiński – Mszczonowianka; Piotr Augustyniak, Stanisław Neczyporenko, Sebastian Nowiński, Konrad Budek - Ząbkovia