Zaczęli od zwycięstwa

08 sierpnia 2021, godz. 23:05, 345 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 8 sierpnia na inaugurację rozgrywek Forbet IV ligi Mazowieckiej sezonu 2021/2022 zespół Mszczonowianki pokonał w Garwolinie tamtejszą Wilgę Garwolin 2:1. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli Mikołaj Napora i Patryk Kubicki

Jadąc do Garwolina na pierwszy mecz ligowy sztab szkoleniowy zawodnicy oraz działacze nie wiedzieli na co stać swoją drużynę, która w trakcie okresu przygotowawczego przeszła prawdziwą rewolucję kadrową. Obawy te mogły być uzasadnione, ponieważ zespół ogrywał się i poznawał ze sobą głównie w grach kontrolnych. Teraz jednak pojedynek z Wilgą miał pokazać, czy zawodnicy sprowadzeni będą stanowić zespół.

W pierwszej połowie meczu widoczny był brak ogrania oraz dokładności. Zdarzały się też szybkie straty. Drużyna gospodarzy korzystała na tym fakcie jednak długo nie potrafiła oddać strzału ponieważ obrona gości dobrze się ustawiała. Na pierwszą akcję w wykonaniu zespołu z Garwolina w 25 minucie, kiedy to po zagraniu na skrzydło do Tomasza Paszkowskiego, ten zabrał się z piłką w pole karne, gdzie po indywidualnej akcji oddał strzał, który z trudem obronił bramkarz Mszczonowianki Daniel Leszczyński. W 28 minucie tylko temu, że w ostatnim momencie prowadzenia piłki Sebastian Grzegorczyk, pod presją obrońców, stracił nad nią panowanie przyjezdni zawdzięczali to, że nie doszło do groźnej sytuacji strzeleckiej dla Wilgi. Gdy wydawało się, że podopieczni Pawła Jakóbiaka przetrwają napór gospodarzy i pierwsza połowa zakończy się szczęśliwym bezbramkowym remisem, to w 40 minucie po zgraniu piłki ze swoim kolegą Kacper Zalewski został nieprawidłowo powstrzymany w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę dla Wilgi, którą pewnym strzałem wykorzystał Tomasz Paszkowski i Wilga objęła prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Wychodząc na drugą połowę drużyna Mszczonowianki wyszła z zamiarem zmiany tego wyniku. To jej się udało. W 49 minucie Dawid Poddębniak zagrał prostopadłą piłkę do Mikołaja Napory, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i mieliśmy remis 1:1. W 52 minucie miejscowa drużyna mogła szybko odzyskać prowadzenie ale bardzo dobrze strzał Przemysława Alota obronił golkiper gości Daniel Leszczyński. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się w 60 minucie, kiedy to mszczonowianie po raz drugi skontrowali rywala. Tym razem piłkę w kierunku ofensywnych graczy zagrał z rzutu wolnego Przemysław Jakóbiak, a całą akcję pięknym strzałem wykończył Patryk Kubicki i dzięki temu podopieczni Pawła Jakóbiaka wyszli na prowadzenie 2:1.

Im bliżej końca spotkania tym coraz większą przewagę uzyskała drużyna z Garwolina, która powinna zdobyć co najmniej dwie bramki. Jednak nie potrafiła ich wykorzystać. Pierwsza z nich miała miejsce w 73 minucie, kiedy to po centrze Tomasza Paszkowskiego o jedno tempo spóźnił się zamykający całą akcję Przemysław Alot, a w 88 minucie rzutu karnego nie wykorzystał etatowy wykonawca jedenastek w drużynie Wilgi Tomasz Paszkowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 2:1. Za tydzień drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka po raz pierwszy zagra w tym sezonie na własnym boisku. W ramach 2 kolejki Forbet IV ligi Mazowieckiej podejmie drużynę K.S Raszyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Wilgi: Axel Gandarela, Kacper Zalewski, Kacper Kozikowski, Kamil Piotrowski, Dominik Zabiegałowski(72'Kacper Kowalski), Sebastian Grzegorczyk(81'Paweł Pyra), Tomasz Paszkowski, Jakub Wągrodzki, Piotr Talar(18'Przemysław Alot), Grzegorz Piesio, Piotr Jarzyna(59'Szymon Rudzki)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Hubert Gutkowski, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Michał Janik, Przemysław Jakóbiak, Konrad Szkopiński(71'Patryk Czarnecki),Damian Chełmiński(84'Jakub Przybył), Patryk Kubicki(92'Anthony Chukwuemeka), Damian Pociech(81'Piotr Wójcik), Mikołaj Napora

Wilga Garwolin – Mszczonowianka 1:2(1:0)

bramki: Tomasz Paszkowski – Wilga; Mikołaj Napora, Patryk Kubicki – Mszczonowianka

żółte kartki: Kacper Zalewski – 2, Kacper Kozikowski, Jakub Wągrodzki – Wilga; Damian Pociech, Jakub Przybył – Mszczonowianka

czerwona kartka: - Kacper Zalewski – za 2 żółte - Wilga