Zadecydował rzut karny

18 marca 2023, godz. 21:28, 346 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 18 marca w spotkaniu 19 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Staroźrebach tamtejszy Świt 1:0. Zwycięską bramkę z rzutu karnego dla podopiecznych Macieja Tataja zdobył Sebastian Czapa.

Pierwsze spotkania zarówno te, które rozpoczynają nowy sezon a także te, które rozpoczynają rundę wiosenną dla wszystkich drużyn są wielką niewiadomą a jednocześnie sprawdzianem tego jak wypadły przygotowania do ligi. Nie inaczej było w Staroźrebach, gdzie zmierzyły się drużyny miejscowego Świtu i Mszczonowianki. Mimo, że był to mecz 19 kolejki, a więc 2 kolejki rundy wiosennej, to dla obu tych zespołów był pierwszym ligowym. Wcześniejsze spotkania, które miały odbyć się w poprzednim tygodniu nie zostały rozegrane z powodu zmiennej aury i złym stanie boisk.

Od samego początku spotkanie było wyrównane. Oba zespoły walczyły o opanowanie środka boiska. Z czasem więcej gry zaczęła mieć drużyna gości, która w tej części meczu stworzyła kilka okazji do zdobycia bramki. Swoich szans próbowali Patryk Obiała, któremu w dwóch przypadkach strzał obronił bramkarz a w innym zawiodła skuteczność, a także Patryk Kubicki i kapitan drużyny Damian Pociech. Drużyna miejscowa z kolei również miała swoją sytuację, której niewykorzystał Patryk Szczepański.

Po przerwie więcej z gry miała drużyna Świtu jednak z przewagi jaką uzyskała nie wiele wynikało. Najlepszą sytuację w tym spotkaniu zespół ze Staroźreb stworzył w 57 minucie, kiedy to po centrze z rzutu rożnego swojej szansy nie wykorzystał kapitan drużyny Michał Sobczak. Mszczonowianie ustawieni na grę z kontry wykorzystali słabość drużyny miejscowej i w 68 minucie wywalczyli rzut karny po faulu na Patryku Kubickim. W 69 minucie jedenastkę wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Czapa, który jak się później okazało, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i cenną zdobycz punktową na terenie rywala. Ostatecznie Mszczonowianka wygrała w Staroźrebach z tamtejszym Świtem 1:0. Kolejne spotkanie podopieczni Macieja Tataja rozegrają w sobotę 25 marca we Mszczonowie, kiedy to podejmą MKS Piaseczno. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Skład Świtu: Patryk Kwaśniewski, Arkadiusz Giżyński, Michał Sadowski, Jakub Gąsiorowski, Filip Januszczak(69'Przemysław Kowalczyk), Michał Sobczak, Sebastian Krajewski, Gabriel Wiącek(72'Krzysztof Ząbczyk), Jakub Sierpiński(94'Michał Patora), Rafał Trakul(88'Kenshiro Iwase), Patryk Szczepański

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Wojciech Gorczyca, Jakub Skibiński, Piotr Petasz(49'Jakub Łukasiak), Michał Janik, Konrad Szkopiński(73'Damian Chełmiński), Jakub Przybył, Dawid Jarczak, Damian Pociech(88'Łukasz Brzozowski), Patryk Kubicki(91'Łukasz Racis), Patryk Obiała(62'Sebastian Czapa)

Świt Staroźreby – Mszczonowianka 0:1(0:0)

bramka: Sebastian Czapa – Mszczonowianka

żółte kartki: Gabriel Wiącek, Patryk Kwaśniewski – Świt; Wojciech Gorczyca – 2, Patryk Obiała – Mszczonowianka

czerwona kartka: Wojciech Gorczyca za 2 żółte Mszczonowianka