Zadecydowała druga połowa

25 lutego 2023, godz. 20:38, 326 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 25 lutego w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Grodzisku Mazowieckim zespół Mszczonowianki pokonał grającą na co dzień w Decathlon V lidze LKS Chlebnię 5:1. O losach meczu zadecydował przebieg drugiej połowy. Bramki dla podopiecznych Macieja Tataja zdobyli: Patryk Kubicki 2, zawodnik testowany 2 i Damian Pociech

Przystępując do meczu na sztucznym boisku w Grodzisku Mazowieckim przeciwko drużynie z Chlebnii podopieczni Macieja Tataja chcieli się sprawdzić z solidnym przeciwnikiem. W pierwszej połowie spotkanie mimo że było wyrównane to więcej okazji na zdobycie gola mieli właśnie mszczonowianie, ale swoim okazji nie potrafił wykorzystać Patryk Kubicki, Damian Pociech czy też Jakub Grzeszak. Na przeszkodzie stawała nieskuteczność a jak już były celne strzały to na wysokości stawał bramkarz Dawid Wierzbicki. Drużyna z Chlebnii natomiast też miała swoje okazje ale w decydujących momentach zawiodła skuteczność.

Po pierwszej połowie mecz mieliśmy bezbramkowy remis. Dopiero po przerwie mszczonowianie udowodnili, że są drużyną lepszą aplikując swoim rywalom 5 bramek. W prawdzie zespół z powiatu grodziskiego zdołał w pewnym momencie doprowadzić do wyrównania za sprawą skutecznej egzekucji rzutu karnego, w wykonaniu Jakuba Łabędy, którego wywalczył Dominik Marusiak jednak później spotkanie toczyło się pod całkowitą kontrolą występujących w roli gości Mszczonowianki. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się dwa razy Patryk Kubicki i zawodnik testowany a także kapitan drużyny Damian Pociech. Dzięki temu podopieczni Macieja Tataja pokonali występujących w Decathlon V lidze zespół LKS Chlebnia 5:1. Za tydzień drużyna Mszczonowianki rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne, które zakończą okres przygotowawczy. Najpierw o 12:00 w Markach z ligowym rywalem Marcovią Marki, a o 19:00 w Warszawie, z przedstawiciele Windoor A klasy, tamtejszym SEMP-em Ursynów Warszawa. Oba mecze odbędą się w sobotę 4 marca.

Skład LKS Chlebnia: Dawid Wierzbicki, Maciej Pietraszek, Michał Gwiazda, Hubert Kozłowski, Marcin Rackiewicz, Krzysztof Bajurski, Piotr Ćwik, Jakub Szymański, Jakub Łabęda, Piotr Jastrzembski, Łukasz Gwardiak, Juliusz Olech, Dominik Marusiak, Dawid Przygoda, Stanisław Kania, Damian Warmiak, Maciej Zawitaj, Filip Kamiński, Marcin Kuźbida i 2 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Damian Pociech, Jakub Łukasiak, Wojciech Gorczyca, Damian Chełmiński, Jakub Przybył, Jakub Grzeszak, Patryk Kubicki, Dawid Jarczak, Patryk Obiała, Mateusz Siodoś, Łukasz Brzozowski, Krzysztof Kozaczuk, Konrad Szkopiński i 2 zawodników testowanych