Zadecydowała końcówka

27 lutego 2021, godz. 22:03, 319 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 27 lutego w swoim 5 spotkaniu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną sezonu 2020/2021 zespół Mszczonowianki przegrał w Markach z Hutnikiem Warszawa 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Paweł Michalski.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando drużyny warszawskiej, która pokazała, że jest drużyną zgraną pewnie wykorzystującą znajomość własnych atutów i słabości przeciwnika. Brakowało jej jednak skuteczności, ponieważ ich akcje kończyły się głównie na niecelnych strzałach. Dopiero w 38 minucie ta niemoc została przełamana, kiedy to akcję zespołu ze stolicy rozpoczął Daniel Bogucki zagrywając piłkę w kierunku Michała Butkiewicza, a ten zaliczył asystę przy pięknej bramce Piotra Wielgosza. Mimo kolejnych okazji wynikiem 1:0 dla Hutnika zakończyła się pierwsza połowa.

Dopiero w drugiej połowie spotkanie to się wyrównało. Podopieczni Pawła Jakóbiaka podjęli walkę. Pewnym sygnałem, że tego meczu nie można przegrać były dobrze stałe fragmenty gry. Po jednym z nich bliski zdobycia bramki był Anthony Chukwuemeka. Jednak bramkę przyniosła klasyczna kontra. W 68 minucie wszystko rozpoczął zawodnik testowany długim przerzutem na skrzydło do Kacpra Ostrowskiego. Ten szybko odegrał ją do Michała Janika, który jak się później okazało zaliczył asystę przy bramce Pawła Michalskiego.

Od tego momentu Mszczonowianka zaczęła grać lepiej jednak brakowało wykończenia. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się bramkowym remisem to w ostatnich 5 minutach znów do głosu doszli piłkarze z Warszawy. Najpierw w 85 minucie dzięki trafieniu Damiana Jaczewskiego a w 88 minucie Oliviera Aleksandra drużyna Hutnika ostatecznie wygrała ten mecz 3:1. Następne spotkanie kontrolne drużyna Mszczonowianki rozegra w sobotę 6 marca o 14:00 w Sierakowicach z grającym w III lidze Pelikanem Łowicz.

Skład Hutnika: Patryk Andrzejczak, Piotr Wielgosz, Erwin Nowik, Grzegorz Kalisiak, Jakub Świderski, Kacper Siudak, Wojciech Trznadel, Rafał Goluch, Patryk Turko, Mateusz Kowalski, Michał Butkiewicz, Kamil Szmigiel, Kamil Waćkowski, Daniel Bogucki, Paweł Giel, Damian Jaczewski, Olivier Aleksander i zawodnik testowany

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Sebastian Janik, Anthony Chukwuemeka, Wojciech Gorczyca, Dawid Poddębniak, Daniel Cichocki, Kamil Kucharski, Maciej Nalej, Piotr Cudny, Kacper Ostrowski, Michał Janik, Piotr Wójcik, Paweł Michalski, Damian Pociech, Jakub Cieśluk, Mateusz Wojdalski i 4 zawodników testowanych

Hutnik Warszawa – Mszczonowianka 3:1(1:0)

bramki: Piotr Wielgosz, Damian Jaczewski, Olivier Aleksander – Hutnik; Paweł Michalski – Mszczonowianka