Zadecydowała końcówka

06 marca 2021, godz. 23:59, 265 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 6 marca w swoim kolejnym spotkaniu towarzyskim zespół Mszczonowianki przegrał w Sierakowicach z Pelikanem Łowicz 1:4. Bramkę dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Kacper Ostrowski.

Spotkanie z rywalem grającym na co dzień w III lidze dla grającej w IV lidze Mszczonowianki było doskonałą okazją aby się pokazać na tle rywala z wyższej ligi.

Z góry należało się spodziewać, że to piłkarze z Łowicza będą kontrolowali przebieg meczu. Od początku tej rywalizacji widać było, że podopieczni Pawła Jakóbiaka przystąpili bez kompleksów i sami narzucili swój styl gry tworząc sytuacje pod bramką rywali. O tym, że nie udało im się przekuć tego w zdobycz bramkową świadczyła słaba skuteczność.

Dopiero w drugiej części łowiczanie doszli do głosu, co mogło a nawet powinno skończyć się bramką dla Pelikana. Mszczonowiankę najpierw po centrze z rzutu wolnego najpierw uratował bramkarz Daniel Leszczyński a przy próbie dobitki poprzeczka. Do przerwy Pelikan Łowicz remisował ze Mszczonowianką 0:0.

Po przerwie nie mający nic do stracenia goście ze Mszczonowa podeszli do swojego przeciwnika wysokim pressingiem, co pozwoliło im wywalczyć aut boczny. W 70 minucie po szybkim wyrzucie piłki z autu do Piotra Cudnego ten zauważył niepilnowanego Kacpra Ostrowskiego, który niewahając się długo precyzyjnym strzałem pokonał golkipera łowickiego i to Mszczonowianka prowadziła 1:0.

Niestety im bliżej końca spotkania tym podopieczni Pawła Jakóbiaka grali coraz gorzej, a swoje doświadczenie wykorzystali formalni gospodarze z Łowicza. Wszystko rozpoczęło się w 80 minucie kiedy to po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem głową dającą wyrównanie popisał się niekryty przez nikogo Dawid Przybyszewski. W 82 minucie ten sam piłkarz wykorzystał potknięcie jednego z obrońców i wyprowadził drużynę Pelikana na prowadzenie 2:1.

W 92 minucie spotkania rzut karny wykorzystał Krystian Białas, który w 93 minucie wykorzystując błąd bramkarza Daniela Leszczyńskiego ustalił wynik spotkania. Ostatecznie Pelikan Łowicz pokonał Mszczonowiankę 4:1. Za tydzień drużyna Pelikana wznowi rozgrywki ligowe natomiast podopieczni Pawła Jakóbiaka udadzą się do Ząbek, gdzie w sobotę 13 marca zagrają mecz kontrolny z tamtejszą Ząbkovią.

Skład Pelikana: Patryk Orzeł, Eryk Niemira, Bartłomiej Lisowski, Krystian Rutkowski, Piotr Tkacz, Hubert Matyjas, Michał Żółtowski, Damian Kozieł, Patryk Pomianowski, Jakub Jóźwiak, Patryk Papuga, Piotr Piekarski, Dawid Przybyszewski, Dawid Kieplin, Tomasz Kolus, Krystian Białas

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński, Dawid Poddębniak, Wojciech Gorczyca, Michał Janik, Piotr Wójcik, Paweł Michalski, Damian Pociech, Maciej Nalej, Daniel Cichocki, Anthony Chukwuemeka, Kacper Ostrowski, Kamil Kucharski, Piotr Cudny i 4 zawodników testowanych

Pelikan Łowicz – Mszczonowianka 4:1(0:0)

Bramki: Dawid Przybyszewski – 2, Krystian Białas – 2 – Pelikan; Kacper Ostrowski - Mszczonowianka