Zadecydowała pierwsza połowa

09 października 2021, godz. 23:41, 258 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 9 października w spotkaniu 11 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku drużynę Energii Kozienice 3:1. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Patryk Kubicki 2 i Michał Janik

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando zespołu Mszczonowianki, który dość szybko, bo w 8 minucie spotkania objął prowadzenie. Bezpańską piłkę na środku boiska przejął pomocnik Damian Chełmiński, który dograł prostopadle do napastnika Patryka Kubickiego a ten pewnym płaskim strzałem po długim rogu otworzył wynik spotkania. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W 15 minucie miała swoją szansę na zdobycie bramki miał zespół goście ale ze swojej szansy nie skorzystali zamykający całą akcję Emil Więcek i Adrian Nowosadko. Między 19 a 21 minutą miały miejsce kolejne ataki gospodarzy, ale brakowało im dokładności albo tempa. Szczególnie przy tej drugiej okazji, kiedy to po zagraniu piłki ze skrzydła w wykonaniu Patryka Kubickiego o tempo spóźniony był Mikołaj Napora i dla drużyny przyjezdnej skończyło się na strachu. W 30 minucie w odpowiedzi piłkarze Energii liczyli na odgwizdanie rzutu karnego. Po zagraniu piłki w wykonaniu Michała Kucharczyka zdaniem arbitra prowadzącego mecz Adrian Nowosadko chciał wymusić podyktowanie jedenastki dla swojej drużyny. W 33 minucie podopieczni Pawła Jakóbiaka wykorzystali nieuwagę w szeregach obronnych swojego rywala i dzięki prostopadłej piłce od Michała Janika sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Patryk Kubicki i było już 2:0. Wynik spotkania po pierwszej połowie zostaje ustalony w 42 minucie, kiedy to pewnym strzałem z rzutu karnego, po faulu na Karolu Worachu, wykorzystał Michał Janik i do przerwy Mszczonowianka prowadziła z Energią 3:0.

Po przerwie lepiej grać zaczęła drużyna z Kozienic, która zdobyła bramkę w 53 minucie za sprawą Michała Kucharczyka. Jak się później okazało było to jedyne trafienie tej drużyny w tym meczu. W kolejnych minutach mecz jednak był pod kontrolą gospodarzy, którzy powinni podwyższyć ten wynik kilkukrotnie. Zabrakło im jednak tego, co było ich siłą w pierwszej połowie, czyli skuteczności i ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu ze Mszczonowa 3:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Pawła Jakóbiaka utrzymali się na 5 pozycji w tabeli. Teraz przed zespołem Mszczonowianki dwa spotkania. Pierwszy z nich już w środę o 15:30 w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczebli okręgu Warszawa, w którym podejmą drużynę Hutnika Warszawa, a następnie w niedzielę zagrają mecz ligowy w Siedlcach z tamtejszą Pogonią II Siedlce. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 14:00.

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Hubert Gutkowski, Dawid Poddębniak, Karol Worach, Michał Janik, Przemysław Jakóbiak(86'Patryk Czarnecki), Damian Pociech, Damian Chełmiński(74'Piotr Wójcik), Patryk Kubicki(90'Jakub Grzeszak), Mikołaj Napora(65'Konrad Szkopiński)

Skład Energii: Michał Majos, Bartłomiej Janiszewski, Patryk Wołczyński, Piotr Czerwiński, Michał Wasilewski(46'Eugeniusz Kołodziejczyk), Bartłomiej Nowak(69'Mikołaj Majer), Emil Więcek(76'Marcel Korzeń), Kamil Piasek(86'Sebastian Orzechowski), Bartłomiej Książek(63'Robert Wroński), Adrian Nowosadko(62'Łukasz Dębowski), Michał Kucharczyk

Mszczonowianka – Energia Kozienice 3:1(3:0)

bramki: Patryk Kubicki 2, Michał Janik – Mszczonowianka; Michał Kucharczyk – Energia

żółte kartki: Konrad Szkopiński 2 – Mszczonowianka; Piotr Czerwiński, Michał Kucharczyk – Energia

czerwona kartka: Konrad Szkopiński – za 2 żółte - Mszczonowianka