Zafundowali sobie nerwy w końcówce

29 października 2017, godz. 20:26, 264 wyświetleń

Mszczonowianka pokonała Mazura Karczew 3:2 po bramkach Piotra Cudnego, Sławomira Marciniaka i Piotra Wójcika. Nasz zespół, choć prowadził 3:0, to w końcówce musiał drżeć o wynik.

Mecz przez większość jego trwania toczył się pod dyktando Mszczonowianki, która wypracowała sobie solidną zaliczkę, ale chwila rozprężenia w II połowie sprawiła, że goście w ciągu zaledwie 60 sekund zdobyli dwie bramki i zaczęli poważnie myśleć o wywiezieniu z Mszczonowa zdobyczy punktowej.

Początek spotkania należał zdecydowanie dla naszego zespołu, który w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia. Stworzył kilka okazji, ale wykorzystać udało się dopiero tę z 30 minuty, gdy Piotr Cudny wyłożył piłkę Jakubowi Sosnowskiemu, ale ten wpakował ją w samo okienko bramki Mazura.

W 40 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Gliński, do piłki doszedł Sławomir Marciniak, którego strzał zdołał odbić bramkarz Mazura, ale wobec dobitki był już bezradny.

Druga odsłona zaczęła się wprawdzie od odważniejszych ataków gości, którzy kilka razy zagrozili bramce Daniela Leszczyńskiego, ale mszczonowianie odpowiedzieli w sposób najlepszy z możliwych - przeprowadzając najładniejszą akcję meczu. Po serii szybkich podań z pierwszej piłki, Mateusz Gliński wreszcie wykłada piłkę nadbiegającemu Piotrowi Wójcikowi, a ten mocnym uderzeniem zdejmuje pajęczynę z okienka bramki Mazura.

Było więc 3:0 i nic już raczej nie zapowiadało emocji w tym spotkaniu.  Niestety, w końcówce spotkania pewne rozluźnienie w szeregach mszczonowian sprawiło, że goście w odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie znaleźli drogę do naszej bramki. Na szczęście na wyrównanie zabrakło i już czasu i Mszczonowianka dopisała sobie 4 punkty, co przy potknięciach rywali dało jej awans na pozycję wicelidera, zaledwie punkt za prowadzącą Pilicą Białobrzegi.

Mszczonowianka - Mazur Karczew 3:2 (2:0)

Bramki dla Mszczonowianki: Sosnowski, Marciniak, Wójcik.

Mszczonowianka: Leszczyński - Maciniak, Worach, Chukwuemeka, Wójcik, Cudny, Janik, Gliński, Dylewski, Sosnowski, Gregorowicz. Rez. Stawiarski, Czeremużyński, Lepa, Koziarski, Pociech, Samoraj.