Zdecydowała końcówka

09 czerwca 2013, godz. 10:48, 264 wyświetleń

W dobrym stylu piłkarze Mszczonowianki żegnają się z kibicami w ostatnim meczu sezonu na stadionie przy ul. Brzoskwiniowej. Po trafieniach Bogołębskiego, Jankowskiego i Łopaty wygrywamy z Szydłowianką Szydłowiec 3:1, dzięki czemu zapewniamy sobie 4 miejsce w ligowej tabeli.

Niestety źle spotkanie rozpoczęli Mszczonowiacy bowiem już w 7 minucie Grymuła zagrywa do Millera, który strzałem z 10 metra zdobył bramkę otwierającą wynik meczu. Podopieczni Rafała Dopierały wyraźnie podrażnieni takim początkiem zaciekle szukali bramki wyrównującej. Najbliżej w 22 minucie był Bogołębski jednak piłka po strzale głową nieznacznie minęła bramkę Szydłowianki. Kilka minut później celnie na bramkę gości uderzał Nawrocki. W ostatniej minucie pierwszej odsłony błędu obrońcy Szydłowianki nie wykorzystał Tomasz Jaskólski, przegrywając pojedynek sam na sam z Furmanem. Do przerwy 0:1.

Druga odsłonę zdecydowanie lepiej zaczęli zawodnicy Mszczonowianki. Już 6 minut po rozpoczęciu gry Tomasz Łopata dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Bogołębskiego, który strzałem z najbliższej odległości doprowadził do remisu. Radość gospodarzy nie trwałaby długo gdyby Grymuła zachował więcej zimnej krwi przy uderzeniu z 5 metra. Jednak końcówka spotkania należała już do Mszczonowianki. Pierw w 84 minucie Kamil Łojszczyk popisał się świetnym długim podaniem w pole karne gdzie pięknym strzałem z ostrego kąta Jankowski zdobył swoją 5 bramkę w sezonie. Niespełna 3 minuty później Jankowski dośrodkował z prawej strony boiska, w polu karnym znalazł się Tomasz Łopata i precyzyjnym strzałem głową ustalił wynik meczu.

Mszczonowianka w dobrym stylu pokonała Szydłowiankę 3:1. Niezależnie od ostatniej kolejki podopieczni Rafała Dopierały zakończą sezon na 4 pozycji. A w ostatnim meczu sezonu Mszczonowiankę czeka wyjazd do Biagłobrzeg, gdzie zmierzy się z pewną już awansu Pilicą. Do grona spadkowiczów po sobotniej kolejce dołączyło Okęcie Warszawa.