Zmiany w regulaminie rozgrywkowym sezonu 2019/20

28 lipca 2020, godz. 14:48, 216 wyświetleń  

A A A

MZPN opublikował regulamin rozgrywek na sezon 2020/21. Poniżej znajdziecie najważniejsze zmiany, jakie w nim zaszły w porównaniu z sezonem 2019/20.

 

1) Paragraf 5, pkt. 14 dotychczas brzmiał: "Zgłoszenia zawodników dokonywane za pośrednictwem systemu Extranet muszą być przeprowadzane na co najmniej dwa dni robocze przed kolejką, w której zawodnicy mają wystąpić. W nowym regulaminie dodano: "W przypadku awarii systemu Extranet dopuszcza się możliwość złożenia wniosku o uprawnienie drogą mailową"

2) W paragrafie 6 pojawił się nowy punkt (nr 5) mówiący, że jeśli z powodu decyzji organów państwowych rozgrywki zostaną przerwane, a po jakimś czasie wznowione, MZPN może określić inne niż przewidziane w punkcie trzecim i czwartym tego paragrafu terminy okresów transferowych (obecnie obowiązujące to 1 lipca-31 sierpnia oraz 1 lutego-start rozgrywek w danej klasie rozgrywkowej; a w przypadku zawodników do lat 16 - 1 lipca-30 września oraz 1 lutego - start rozgrywek)

3) W rundzie jesiennej sezonu 2020-21 rolę młodzieżowca w IV lidze i lidze okręgowej mogą pełnić zawodnicy urodzeni w 1999 roku. W rundzie wiosennej tego sezonu młodzieżowcem może być zawodnik urodzony w 2000 roku lub młodszy (paragraf 9, punkt 3)

4) Przy sprawdzaniu tożsamości zawodnika podstawowym i wymaganym dokumentem jest licencja zawodnika (paragraf 9, pkt. 12)

5) Nastąpiła zmiana, jeśli chodzi o osoby, które mają prawo żądać sprawdzenia tożsamości zawodników biorących udział w zawodach. Do tej pory mógł to zrobić kapitan zespołu, obecnie regulamin mówi, iż prawo to przysługuje wyłącznie trenerowi i kierownikowi drużyny (paragraf 9, pkt. 13)

6) Jeśli sędzia na podstawie licencji i dodatkowych pytań nie będzie w stanie jednoznacznie potwierdzić tożsamości zawodnika, musi ten fakt szczegółowo opisać, a trener i zawodnik, co do którego byłyby wątpliwości, mogą zostać wezwani w celu przeprowadzenia konfrontacji na posiedzenie Komisji Gier MZPN. Nie stawienie się zawodnika może skutkować cofnięciem uprawnień do gry owemu zawodnikowi oraz dodatkowymi sankcjami wobec klubu i zawodnika. Jeśli zawodnik nie posiada licencji - sędzia musi zająć jednoznaczne stanowisko podczas meczu (paragraf 9, pkt. 14)

7) Wprowadzono zmiany w zasadach gry zawodników z wyższej klasy rozgrywkowej (I zespół) w niższych ligach (II zespół) - szczegóły zostały opisane w tym miejscu (punkt 2). W regulaminie traktuje o tym paragraf 10, punkty 2, 3, 4 i 5.

8) W paragrafie 11 (punkt 3) wprowadzono doprecyzowanie mówiące, że trener prowadzący zespół zobowiązany jest do okazania ważnej oryginalnej licencji trenerskiej sędziemu przed i po zawodach.

9) Wprowadzono zapis, iż w przypadku gdy klub (za zgodą rywala) wnioskuje o zmianę terminu rozegrania meczu, przełożone spotkanie musi zostać rozegrane w ciągu 30 dni od pierwotnego terminu zawodów. Jeśli natomiast w nowym terminie mecz się nie odbędzie ze względu na decyzję administracji państwowj powodującą zawieszenie rozgrywek, mecz taki zostanie zweryfikowany jako walkower na niekorzyść klubu, który prosił o przełożenie meczu na inny termin (paragraf 14, punkt 14)

10) Wprowadzono zmiany dyscyplinarne dotyczące osób, które są uprawniono do przebywania w trakcie meczu na ławce rezerwowych, a nie są zawodnikami (paragraf 18, punkty 11-18):

a) Ukaranie czerwoną kartką w wyniku dwóch żółtych - osoba ta zostanie automatycznie zdyskwalifikowana na jeden mecz.

b) Bezpośrednia czerwona kartka - automatyczna dyskwalifikacja na dwa mecze (o ile nie są to sytuacje opisane w niższych podpunktach)

c) Jeśli usunięcie z ławki rezerwowych nastąpiło w wyniku naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia, zniesławienia lub innego wysoce niesportowego zachowania - po postępowaniu dyscyplinarnym osobie tej wymierza się karę 3 meczów dyskwalifikacji lub karę czasową.

d) Jeśli sytuacja opisana w podpunkcie "c" skierowana byłaby przeciwko sędziemu - kara dyskwalifikacji będzie nie niższa niż 5 meczów.

e) Jeśli czerwona kartka wynikłaby z powodu "rażącego naruszenia nietykalności sędziego" - osoba ukarana po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego zostanie zdyskwalifikowana na co najmniej rok.

f) Dla osób innych niż zawodnicy nie prowadzi się klasyfikacji kartek - czyli osoby te nie muszą "pauzować" po czwartej, ósmej, itp. żółtej kartce.

g) Osoby, na które nakładana będzie kara dyskwalifikacji muszą liczyć się z możliwością dodatkowej kary pieniężnej nie wyższej niż 5 000 zł.

h) Do czasu orzeczenia kary dyscyplinarnej osoba inna niż zawodnik nie może brać udziału w jakimkolwiek charakterze w żadnym meczu.

11) Zatwiedzono, iż w przypadku niedokończenia sezonu z powodu "siły wyższej" za końcowe tabele uznane zostaną tabele po ostatniej rozegranej kolejce, o ile odbędzie się co najmniej 50 procent zaplanowanych meczów. W innym przypadku sezon zostanie anulowany.

 

Pełny regulamin - kliknij tutaj

 

źródło: mzpn.pl


Komentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. KS Mszczonowianka nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak komentarzy.

Wiadomości

dzisiaj, godz. 13:31
Przed meczem z Warką
dzisiaj, godz. 13:28
Historia K.S Warka
21 kwietnia 2021, godz. 16:19
Juniorzy nie mają szczęścia
20 kwietnia 2021, godz. 11:48
Skrót meczu Radomiak II - Mszczonowianka okiem Zebrra TV
19 kwietnia 2021, godz. 14:07
Weekend z AP Mszczonowianka
19 kwietnia 2021, godz. 12:32
Nabór do Akademii

Zobacz wszystkie...