Zostało dobre wrażenie

18 czerwca 2022, godz. 13:49, 278 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 18 czerwca w spotkaniu 34 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Piasecznie z tamtejszym MKS-em Piaseczno 2:3.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli Jakub Grzeszak i Mikołaj Napora

Przystępując do meczu z mistrzem grupy południowej piłkarskiej Forbet IV Ligi MKS-em Piaseczno zespół Mszczonowianki wiedział, że w tym meczu może się pokazać na tle teoretycznie silniejszego rywala.Dla zespołu z Piaseczna był to mecz, który mógł podnieść morale i zgrać zespół przed nachodzącymi barażami o III Ligę. Mecz też miał szczególne znaczenie dla Kamila Hernika i Kamila Ziemnickiego, którzy w przeszłości reprezentowali barwy K.S Mszczonowianka a także dla trenera Arkadiusza Modrzejewskiego, który był trenerem tego zespołu.Spotkanie to dobrze ułożyło się dla piłkarzy miejscowej drużyny, którzy w 14 minucie po centrze Konrada Rudnickiego i precyzyjnym strzale głową Szymona Wiejaka, objęli prowadzenie 1:0.Mszczonowianie mimo niekorzystnego wyniku nie poddali się i w 24 minucie po prostopadłym zagraniu Dawida Poddębniaka sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jakub Grzeszak i mieliśmy remis 1:1.Im bliżej końca tej części gry tym zespoły szukały okazji do zmiany wyniku ale swoich szans nie wykorzystali Szymon Wiejak ze strony Piaseczna i Damian Pociech ze strony Mszczonowianki.

Po przerwie swoje warunki gry rywalom narzucili podopieczni Mykoły Dremliuka a ci ustawili się na grę z kontry. Jedna z nich została wykorzystana.W 62 minucie w wydawało się niegroźnej sytuacji błąd przy strzale z 33 metrów w wykonaniu Bartłomieja Faliszewskiego popełnia bramkarz Daniel Leszczyński i Piaseczno ponownie objęło prowadzenie. Tym razem 2:1.Po stracie gola trener Arkadiusz Modrzejewski dał szansę zmiennikom a to dawało szansę przyjezdnym na odrobienie strat ale znakomitej okazji nie wykorzystał Patryk Kubicki.Niewykorzystana okazja zemściła się w 82 minucie, kiedy to po szybkim kontrataku wprowadzonych zawodników z ławki Gracjan Konopski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po zagraniu Rafała Macioszka i podwyższył na 3:1.Po stracie bramki podopieczni Mykoły Dremliuka szybko odpowiedzieli. W 83 minucie po zagraniu Piotra Wójcika pięknym strzałem w okienko zdobył bramkę kontaktową.Piaseczno prowadziło już tylko 3:2.Im bliżej końca meczu tym mszczonowianie próbowali stworzyć akcję, która pozwoli im wyrównać losy meczu.Takie okazje miały miejsce w samej końcówce swoich szans nie wykorzystali Patryk Kubicki i Anthony Chukwuemeka.Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS-u Piaseczno 3:2.Tym samym Mszczonowianka zakończyła sezon 2021/22 na wysokim piątym miejscu w tabeli.

Skład MKS-u Piaseczno:Władysław Palamar, Tymoteusz Barwiński, Adam Jaszczak, Michał Suchanek (59’Piotr Żuchowski), Michał Janowski (46’Adrian Dobies),Kamil Ziemnicki (46’Łukasz Krupnik) Ahmed Toriola, Kamil Hernik (46’Bartłomiej Faliszewski), Kamil Matulka (59’Gracjan Konopski),Konrad Rudnicki (59’Mateusz Wysocki), Szymon Wiejak (59’Rafał Macioszek)

Skład Mszczonowianki:Daniel Leszczyński (78’Robert Stawiarski), Hubert Gutkowski, Dawid Poddębniak, Piotr Wójcik, Szymon Kiewel (78’Aleksy Wiśniewski), Konrad Szkopiński (78’Anthony Chukwuemeka), Damian Chełmiński, Sebastian Czapa (57’Patryk Kubicki), Damian Pociech (57’Mikołaj Napora), Patryk Obiała, Jakub Grzeszak (78’Leon Falecki)

MKS Piaseczno – Mszczonowianka 3:2(1:1)

bramki: Szymon Wiejak, Bartłomiej Faliszewski, Gracjan Konopski – MKS Piaseczno; Jakub Grzeszak, Mikołaj Napora – Mszczonowianka

żółte kartki: Szymon Kiewel, Damian Pociech, Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński, Robert Stawiarski - Mszczonowianka