Zwycięska inauguracja sezonu

05 sierpnia 2023, godz. 18:45, 402 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 5 sierpnia w spotkaniu 1 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na własnym boisku drużynę Oskara Przysucha 3:1. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Jakub Łukasiak, Łukasz Racis i Vladyslav Tsurkan

Przystępując do spotkania, które rozpocznie zmagania w nowym sezonie w piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki chciał pokazać, że to, co miało miejsce w ostatnich spotkaniach towarzyskich nie ma znaczenia i dobrze wejść w sezon zdobywając przy tym komplet punktów.Wydawało się jednak, że nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ przeciwnikiem był niewygodny i nieprzewidywalny zespół Oskara Przysucha.

To właśnie ten zespół narzucił swoje warunki gry w początkowej fazie meczu tworząc kilka okazji do zdobycia bramki. O tym, że jej nie zdobył zawdzięczał swojej nieskuteczności. Najlepszych sytuacji niewykorzystali Aleksander Bojanowicz, Tomasz Bogołębski, Mariusz Moskwa, Jan Imiołek i Maciej Knap, który niewykorzystał prezentu od obrońcy gospodarzy Piotra Petasza.

W miarę rozwoju spotkania powoli swój rytm zaczął łapać zespół Mszczonowianki, który korzystał na chaosie jakim wytworzył się po kwadransie rywalizacji. W 32 minucie podopieczni Piotra Kocęby potwierdził swoją dobrę grę zdobyciem bramki. Z rzutu wolnego piłkę na skrzydło w kierunku Dawida Jarczaka zagrał Piotr Petasz, ten zgrał do Krzysztofa Kozaczuka, a ten do niepilnowanego w polu karnym Jakuba Łukasiaka, który mając sporo czasu wykorzystał bierność obrońców drużyny przeciwnej i po przełożeniu piłki na swoją lepszą nogę precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Po zdobytej bramce gospodarze poszli za ciosem i szukali szansy na podwyższenie tego prowadzenia. Jednak przez brak dokładności w końcowej fazie meczu do przerwy wynik już się nie zmienił.

Zdenerwowany postawą swojej drużyny trener Oskara w przerwie zmienił aż pięciu zawodników. Ale za nim oni poczuli ten mecz to gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. W 47 minucie po zagraniu piłki do Michała Janika ten wszedł z piłką w pole karne a następnie zagrał przed bramkę tam na strzał zdecydował się kapitan drużyny ze Mszczonowa Damian Pociech, który został zablokowany. Jednak walczący do końca o piłkę Łukasz Racis dopiął swego i zdołał umieścić futbolówkę w pustej bramce. Mszczonowianka prowadziła już 2:0.

Zdobyta bramka miała duży wpływ na to, co się działo w następnej fazie meczu. Mszczonowianka ustawiła się na grę z kontry, a Oskar walczył o zdobycie bramki kontaktowej. Dużo emocji przyniosła końcówka. Najpierw w 79 minucie rzut karny dla gości z Przysuchy wywalczył Przemysław Nogaj, którego w 80 minucie na gola na 2:1 dla miejscowych zdobył były piłkarz Mszczonowianki Tomasz Bogołębski, co jednocześnie dało nadzieję drużynie przyjezdnej na walkę przynajmniej o remis. Losy meczu zostały rozstrzygniętę w 84 minucie, kiedy to po zagraniu Piotra Ćwikowskiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Vladyslav Tsurkan. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała Oskara Przysucha 3:1 udanie rozpoczynając zmagania w nowym sezonie 2023/2024. Szansa na kolejną zdobycz punktową nadarzy się już w piątek 11 sierpnia. Drużyna prowadzona przez Piotra Kocębe zagra tego dnia o 18:00 w Raszynie z tamtejszym K.S Raszyn.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński(87'Paweł Gierach), Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Michał Janik, Jakub Przybył(87'Damian Chełmiński), Dawid Jarczak, Krzysztof Kozaczuk(67'Piotr Ćwikowski), Damian Pociech(67'Vladyslav Tsurkan), Patryk Kubicki(81'Adam Stankiewicz), Łukasz Racis(75'Arkadiusz Drapsa)

Skład Oskara: Paweł Wieczorek, Arkadiusz Bojanowicz(46'Kacper Pankowski), Mariusz Moskwa, Yehor Solomon(73'Michał Dorożyński), Piotr Kornacki(46'Damian Machajek), Maciej Knap(46'Bartosz Woźniak), Patryk Czarnota(63'Dominik Trojanowski), Tomasz Bogołębski, Jan Imiołek(46'Przemysław Nogaj), Przemysław Wicik, Damian Kołtunowicz(46'Andriej Truhan)

Mszczonowianka – Oskar Przysucha(1:0)

bramki: Jakub Łukasiak, Łukasz Racis, Vladyslav Tsurkan – Mszczonowianka; Tomasz Bogołębski – Oskar

żółte kartki: Dawid Jarczak, Piotr Petasz, Piotr Ćwikowski, Jakub Przybył – Mszczonowianka; Przemysław Wicik - Oskar