Zwycięstwo na zakończenie

09 czerwca 2013, godz. 10:48, 243 wyświetleń

W sobotnie południe juniorzy z rocznika 94/95 pokonali w Nowym Dworze miejscowy Świt 1:0 i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w Lidze Juniorów Starszych U-19. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adam Siwirski.

Od początku spotkania to gospodarze częściej gościli pod bramką Kwatkowskiego. Mszczonowianka dobrze ustawiona w obronie cierpliwie czekała na kontratak. Pierwszy groźny strzał na bramkę Świtu oddał Miller ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek. Kilka minut później niecelnie z rzutu wolego uderzał Ręgowski. W końcówce pierwszej odsłony dobrej sytuacji znalazł się Szamburski jednak w ostatniej chwili obrońcy gospodarzy zablokowali jego strzał.

Druga połowa zaczęła się od kontrowersji, których nie brakowało w całym spotkaniu. Pomocnik Świtu dośrodkował w pole karne gdzie mocnym strzałem głową napastnik gospodarzy zdobył bramkę ale sędzia główny odgwizdał spalonego. Świt wyraźnie podrażniony decyzją arbitra atakował co raz groźniej Mszczonowiankę. Swojej przewagi nie potrafił udokumentować bramką. W 68 minucie podopieczni Jakuba Sowińskiego wyprowadzili kontratak, który skutecznie wykończył Siwirski. Do końca spotkania Mszczonowiance udało się utrzymać prowadzenie. Juniorzy Mszczonowianki po ciężkim meczu pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Było to zarazem ostatnie spotkanie w sezonie. Sezonie, który kończymy na pierwszym miejscu w tabeli.