Zwycięstwo nie przyszło im łatwo

03 czerwca 2021, godz. 00:02, 375 wyświetleń

W rozegranym w środę 2 czerwca w spotkaniu 25 kolejki piłkarskiej IV ligi mimo trudności i słabej gry w pierwszej połowie po której drużyna Mszczonowianki przegrywała 0:1 to ostatecznie dzięki lepszej skuteczności w drugiej połowie ostatecznie pokonała drużynę Hutnika Huta Czechy 5:1. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli Piotr Cudny 2, Piotr Branicki 2 i Przemysław Jakóbiak

Od początku spotkania mecz był wyrównany a oba zespoły stwarzały zagrożenie pod bramką rywala. Więcej z nich tworzyła drużyna Mszczonowianki, która była bardzo nieskuteczna a jej gra była szarpana, akcje były rwane. Goście z Huty Czechy stosowali taktykę gry prostymi środkami i właśnie to jak się później okazało był sposób do osiągnięcia określonego celu. W 21 minucie dość niespodziewanie po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego w wykonaniu Sebastiana Grzegorczyka Hutnik objął prowadzenie 1:0 i jak się później okazało utrzymał je do końcowego gwizdka arbitra, który oznajmił koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie podopieczni Pawła Jakóbiaka dość długo męczyli się ale w końcu swój cel osiągnęli. W 61 minucie będący na wysokości pola karnego Ignacy Ogłoziński zagrywa piłkę w pole karne a będący tam Piotr Cudny mimo że był pod presją obrońcy zdążył oddać precyzyjny strzał, po którym futbolówka zatrzepotała w siatce i dzięki temu udało im się doprowadzić do remisu. Bardzo szybko, bo zaledwie 60 sekund później w 62 minucie po składnej akcji całego zespołu będący w polu karnym kapitan drużny Damian Pociech zagrał przed bramkę a tam zamykający całą akcję Przemysław Jakóbiak dopełnił formalności co pozwoliło Mszczonowiance objąć prowadzenie 2:1. W 69 minucie jedna z nielicznych kontr gości mogła się udać ale na szczęście miejscowej drużyny strzał Rafała Macioszka został zatrzymany przez jednego z obrońców. Podopieczni Pawła Jakóbiaka dzięki temu wyprowadzili szybki kontratak, który został skutecznie zakończony przez duet Przemysław Jakóbiak – Piotr Cudny i dzięki temu było już 3:1.

Gospodarzom było mało i w samej końcówce zdobyli jeszcze dwie bramki. Dwa razy na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie napastnik Piotr Branicki. Najpierw w 85 minucie wykończył on akcję po dośrodkowaniu Michała Janika a w 87 minucie asystę przy bramce Piotra zaliczył Daniel Cichocki. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Mszczonowianki 5:1. Po tej wygranej podopieczni Pawła Jakóbiaka zgromadzili na swoim koncie 42 punkty co oznacza utrzymanie trzeciej pozycji w tabeli. W następnym tygodniu zostanie rozegrana ostatnia 26 kolejka, w której Mszczonowianka zakończy sezon wyjazdowym spotkaniem w Grójcu z tamtejszym Mazowszem. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 12 czerwca o 17:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński(46'Juliusz Koprowicz), Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński(70'Daniel Cichocki), Anthony Chukwuemeka, Piotr Wójcik, Michał Janik, Przemysław Jakóbiak(81'Sebastian Janik), Damian Chełmiński(74'Aleksander Czarnecki), Damian Pociech(76'Maciej Nalej), Paweł Michalski(46'Piotr Branicki), Piotr Cudny(81'Kamil Kucharski)

Skład Hutnika: Piotr Kardyka(86'Bogdan Głąbicki), Kamil Sibilski(70'Bartosz Mazek), Michał Macioszek, Michał Janowski(81'Arkadiusz Wardak), Bartłomiej Jedynak, Piotr Jarzyna, Rafał Macioszek, Sebastian Grzegorczyk, Rafał Głąbicki(75'Marcin Łodziński), Mateusz Rękawek, Przemysław Grudniak

Mszczonowianka – Hutnik Huta Czechy 5:1 (0:1)

Bramki: Piotr Cudny 2, Piotr Branicki 2, Przemysław Jakóbiak – Mszczonowianka; Sebastian Grzegorczyk – Hutnik

żółte kartki: Damian Pociech, Aleksander Czarnecki – Mszczonowianka; Mateusz Rękawek, Piotr Jarzyna – Hutnik