Zwycięstwo w dalekiej Ostrołęce

06 maja 2023, godz. 23:34, 237 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 6 maja w spotkaniu 26 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Ostrołęce broniącą się przed spadkiem do Decathlon V ligi Narew Ostrołęka 1:0. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Piotr Kocęby zdobył Patryk Obiała.

Jadąc do Ostrołęki drużyna Mszczonowianki wierzyła, że dobra forma i skuteczność jaką zaprezentowała w ostatnim starciu ligowym na własnym boisku z Wisłą II Płock tutaj zostanie potwierdzona i również uda się pokonać niewygodnego rywala, który rundzie jesiennej okazał się lepszy. Teraz drużyna Narwii jednak nie jest już tym samym zespołem i jest zmuszona do walki o uniknięcie spadku.

Pierwsza połowa dla zespołu gospodarzy, których trenerem od niedawna jest były szkoleniowiec Mszczonowianki Damian Milewski była całkiem niezła jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność. Najwięcej zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Daniel Leszczyńskiego było po akcjach aktywnych kapitana drużyny Przemysława Olesińskiego, Orhana Faracova i Ivana Budniaka.

Ustawiona na grę z kontry Mszczonowianka przetrwała jednak w 1 części gry napór rywala i mimo że to przeciwnik stworzył więcej okazji to ona w 33 minucie powinna objąć prowadzenie. Sebastian Czapa zagrał do Łukasza Brzozowskiego a ten do Damiana Pociecha, który uderzył tak, że piłka odbiła się od poprzeczki. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Narew mogła objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam niewykorzystał wspomniany wcześniej Przemysław Olesiński. Do przerwy zatem mieliśmy remis 0:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Piotra Kocęby czekali na możliwość skontrowania rywala i to im się udało. W 52 minucie Sebastian Czapa zagrał prostopadle do Patryka Obiały, a ten wzdłuż pola bramkowego do Patryka Kubickiego. Ten przy próbie strzału wywalczył rzut rożny.

Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się z niego Piotr Wójcik a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Patryk Obiała, który nie dość, że wygrał pojedynek z Brazylijczykiem Cassio de Almeidą i jak się później okazało zdobył bramkę, która rozstrzygnęła losy meczu. Wprawdzie w późniejszym etapie ostrołęczanie starali się odrobić tą stratę ale ich marazm i nonszalancja w niewykorzystanych okazjach jakie stworzyli pokazała, że w tym meczu nie ilość a jakość jest kluczem do zwycięstwa. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Ostrołęce tamtejszą Narew 1:0 i dzięki niespodziewanej porażce Wilgi Garwolin z Raszynem podopieczni Piotra Kocęby awansowali na 10 miejsce w tabeli. Następne spotkanie Mszczonowianka zagra dopiero w środę 17 maja o 17:00 w Markach z tamtejszą Marcovią.

Skład Narwii: Kacper Stepnowski, Bartłomiej Gromek, Oleh Ochrimienko, Ivan Iżowski, Damian Gałązka, Borys Ciężar(62'Bruno Vilela), Cassio de Almeida, Orhan Faracov, Przemysław Olesiński, Kamil Jastrzębski, Ivan Budniak(62'Konrad Drężek)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Łukasz Brzozowski, Sebastian Czapa, Damian Chełmiński(73'Krzysztof Kozaczuk), Piotr Wójcik(81'Jakub Przybył), Damian Pociech, Patryk Kubicki, Patryk Obiała(81'Łukasz Racis)

Narew Ostrołęka – Mszczonowianka 0:1(0:0)

bramka: Patryk Obiała – Mszczonowianka

żółte kartki: Ivan Budniak, Cassio de Almeida – Narew