Zwycięstwo w pierwszym sparingu

29 stycznia 2022, godz. 14:45, 304 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 29 stycznia w swoim pierwszym spotkaniu kontrolnym zespół Mszczonowianki pokonał w Milanówku tamtejszy Milan Milanówek 3:0.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Obiała 2 i Patryk Kubicki

Od początku spotkania drużyną konkretniejszą była Mszczonowianka a ich piłkarze tworzyli sytuacje pod bramką rywala. Brakowało jednak skuteczności. Również drużyna Milanu miała swoje okazje ale dwóch najlepszych okazji w pierwszej połowie nie  wykorzystali Adam Banaszczyk i Dorian Zdanowicz. Do przerwy zatem bramki nie padły.

Po przerwie kolejną okazję na zdobycie gola dla Milanu miał Adam Banaszczyk ale przegrał pojedynek z Danielem Leszczyńskim. Mówi się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było i tym razem. Drużyna Mszczonowianki pokazała to w ostatniej fazie meczu i udowodniła, że tego dnia była zespołem lepszym. Podopieczni Mykoły Dremliuka otworzyli wynik spotkania w 70 minucie. Wszystko zaczęło się od pressingu na połowie zespołu miejscowego. W konsekwencji jeden z obrońców nie mając wyjścia zagrał futbolówkę w kierunku bramkarza. Na taki właśnie prezent czekał napastnik Mszczonowianki Patryk Kubicki, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 77 minucie po zagraniu na skrzydło piłkę przejął wychowanek Mszczonowianki Przemysław Witecki. Po przyjęciu będąc na wysokości pola karnego zdecydował się na dośrodkowanie, które pewnym strzałem zakończył Patryk Obiała podwyższając wynik meczu na 2:0. Rezultat spotkania mszczonowianie ustalili w 90 minucie. Po centrze w pole karne piłkę przyjął Patryk Obiała, który najpierw przerzucił ją nad bramkarzem a następnie strzałem głową ustalił wynik spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 3:0.

W następnym tygodniu drużyna prowadzona przez Mykołę Dremliuka zagra kolejny mecz towarzyskim. Tym razem rywalem będzie drużyna KTS Weszło Warszawa. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 5 lutego o 10:00 w Ząbkach.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Hubert Gutkowski, Mateusz Jeliński, Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński, Mikołaj Napora, Jakub Grzeszak, Patryk Kubicki, Adam Filipiuk, Aleksy Wiśniewski, Piotr Wójciki, Anthony Chukwuemeka, Patryk Czarnecki, Przemysław Witecki, Mateusz Janus, Patryk Obiała i 5 zawodników testowanych