Zwycięstwo zgodnie z planem

13 czerwca 2021, godz. 11:30, 289 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 12 czerwca w spotkaniu 26 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Grójcu tamtejsze Mazowsze 2:1 i zakończył całą rywalizację na wysokim trzecim miejscu. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka w tym meczu zdobyli Damian Pociech i Przemysław Jakóbiak

Spotkanie w Grójcu było jednym z tych, które miało znaczący wpływ na to, która z drużyn walcząca o utrzymanie pozostaną a które spadną. Jedną z nich był przeciwnik Mszczonowianki zespół Mazowsza Grójec. Goście ze Mszczonowa zaś było zakończenie sezonu 2020/21 na trzecim miejscu. Do tego potrzebny był co najmniej remis.

Początek spotkania pokazywał, że gospodarze z Grójca łatwo nie zrezygnują z walki o utrzymanie.  To ten zespół był aktywniejszy jednak pokazywał wyraźnie braki w wykończeniu okazji. Sytuacji na zdobycie bramki nie potrafili wykorzystać Arkadiusz Gałka i Mikołaj Napora. Dopiero 22 minuta wlała nadzieje w sercach piłkarzy i kibiców z Grójca, że utrzymanie jest możliwe. Po centrze piłki w pole karne z rzutu rożnego powstało zamieszanie, którego skorzystał Mikołaj Napora. Po przejęciu futbolówki zagrał wzdłuż pola bramkowego licząc, że ta piłka odbije się od jednego z obrońców i wtoczy się do bramki lub, któryś z jego partnerów sam wykończy akcji. Ostatecznie wyszło to pierwsze. Przy próbie wybicia niefortunną interwencją popisał się obrońca gości Piotr Wójcik a Mazowsze objęło prowadzenie 1:0.

Po strzelonej bramce ustawiona na grę z kontry drużyna miejscowa mogła pójść za ciosem ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Mikołaj Napora. Do przerwy Mazowsze prowadziło 1:0.

Zupełnie inaczej wyglądał przebieg drugiej połowy, w której sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Zmotywowana a jednocześnie podrażniona drużyna Mszczonowianki zaczęła grać lepiej i dość szybko, bo w 47 minucie doprowadziła do remisu. Po przejęciu podania od Przemysława Jakóbiaka indywidualną akcję popisał się kapitan drużyny Damian Pociech, który jednym zwodem zwiódł trójkę obrońców a następnie płaskim strzałem po ziemi doprowadził do remisu.

Po stracie bramki mecz się wyrównał a oba zespoły wiedziały, że kto strzeli teraz bramkę zapewne rozstrzygnie losy pojedynku na swoją korzyść. Warunki w Grójcu z minuty na minutę stawały się jednak coraz trudniejsze. Do końca spotkania padał rzęsisty deszcz, który dodatkowo utrudniał dokładne rozgrywanie piłki obu drużynom. Mimo to obie tworzyły nie rezygnowały ze zmiany wyniku. Jako pierwsi swoje szanse mieli piłkarze z Grójca za sprawą Karola Praska, który jednak był zbyt pewny siebie dwukrotnie pudłując a także Michał Napora. Mszczonowianie ustawieni na kontrę również byli nieskuteczni. Swoje okazje na bramkę nie potrafili zamienić wprowadzony w drugiej połowie Paweł Michalski, Anthony Chukwuemeka czy też Piotr Cudny. Dopiero 69 minucie zła passa została przełamana. Wszystko za sprawą szczęśliwemu strzałowi Przemysława Jakóbiaka z rzutu karnego, który jak się później okazało zapewnił zwycięstwo Mszczonowiance 2:1. Zwycięstwo te pozwoliło zająć drużynie prowadzonej przez Pawła Jakóbiaka ostatecznie wysokie trzecie miejsce na koniec sezonu 2020/21. Natomiast porażka zespołu z Grójcu sprawiła, że ta drużyna spadła do Ligi Okręgowej.

Skład Mazowsza: Paweł Młodziński, Arkadiusz Gałka, Dominik Trojanowski(55’Szymon Kołosowski), Daniel Złoch, Karol Prasek(77’Mateusz Ostrowski), Michał Czerepok(66’Alistair Selamolela), Mikołaj Napora, Grzegorz Wilczyński(65’Jakub Derewicz), Karol Kasprzyk, Szymon Iwanowski, Kacper Urbański

Skład Mszczonowianki: Juliusz Koprowicz, Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński(80’Ignacy Ogłoziński), Anthony Chukwuemeka, Piotr Wójcik, Michał Janik, Przemysław Jakóbiak, Damian Chełmiński, Damian Pociech, Maciej Nalej(60’Paweł Michalski), Piotr Cudny(89’Aleksander Czarnecki)

Mazowsze Grójec – Mszczonowianka 1:2(1:0)

bramki: Piotr Wójcik – samobójcza Mazowsze; Damian Pociech, Przemysław Jakóbiak – Mszczonowianka

żółte kartki: Karol Kasprzyk, Szymon Kołosowski – Mazowsze; Wojciech Gorczyca, Damian Chełmiński, Maciej Nalej, Piotr Wójcik, Paweł Jakóbiak – trener Mszczonowianka