Zwycięstwo zgodnie z planem

08 maja 2022, godz. 20:38, 237 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 8 mają w spotkaniu 26 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Rudzie drużynę Płomienia Dębe Wielkie 6:1.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Mikołaj Napora 2, Jakub Grzeszak 2, Patryk Obiała i Szymon Kiewel

Przystępując do meczu wyjazdowego w Rudzie nieopadal Dębe Wielkie drużyna Mszczonowianki wiedziała z własnego doświadczenia, że spotkania na terenie drużyny, która jest jedną ze słabszych drużyn ligi nigdy nie są łatwe. Wszystko przez to, że taki przeciwnik, jak zostanie zlekceważony to potrafi sprawić sensację.

Od samego początku spotkania piłkarze ze Mszczonowa wiedzieli, co mają robić na boisku. Sami narzucili swój styl gry przeciwnikowi, który przez całe spotkanie murował dostępu do własnej bramki licząc na błąd swojego rywalowi. Już w pierwszej akcji spotkania podopieczni Mykoły Dremliuka mogli objąć prowadzenie, ale szansy nie wykorzystali Patryk Obiała oraz dobijający Damian Pociech. W kolejnych sytuacjach gospodarze mieli dużo szczęścia, ponieważ dogodnych okazji nie potrafił sfinalizować Mikołaj Napora. Dopiero w 22 minucie obrona zespołu miejscowego została przełamana. Z rzutu wolnego płaską piłkę po ziemi w kierunku Michała Janika zagrał Konrad Szkopiński, a ten po przejęciu zacentrował w pole karne, a tam jeden z zawodników miejscowego zespołu zagrał piłkę ręką i arbiter odgwizdał rzut karny. W 23 minucie jedenastkę na gola zamienił Jakub Grzeszak i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Po strzelonej bramce mszczonowianie poszli za ciosem i w tej części gry zaliczyli jeszcze dwa trafienia. W 32 minucie po zagraniu Damiana Pociecha indywidualną akcją zakończoną pięknym strzałem po długim rogu wykonał Szymon Kiewel i było 2:0 a w 42 minucie po zagraniu Michała Janika wynik spotkania po pierwszej połowie ustalił Patryk Obiała. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:0.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej to podopieczni Mykoły Dremliuka byli stroną przeważającą, co udokumentowali zdobyciem kolejnych goli. Wszystko rozpoczęło się w 48 minucie, kiedy to strzał Damiana Pociecha dobił Mikołaj Napora i było już 4:0 a w 55 minucie po kolejnym zagraniu ręką przeciwnika Mszczonowianka zyskała kolejny rzut karny. Na bramkę zamienił go niezawodny w tym elemencie w ostatnim czasie Jakub Grzeszak i goście prowadzili już 5:0. Wysokie prowadzenie wprowadziło rozluźnienie w szeregach obronnych, co pozwoliło drużynie Płomienia na zdobycie gola w 62 minucie.Jej autorem był Michał Malesa zmniejszając prowadzenie gości. Mimo to Mszczonowianka prowadziła 5:1. Strata bramki dobrze podziałała na przyjezdnych, którzy stworzyli kilka okazji na zmianę tego wyniku. Najlepszą sytuację w 85 minucie po zagraniu Mikołaja Napory miał Piotr Wójcik, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem ustalonym w 62 minucie, to grający do końca mszczonowianie zdołali zdobyć szóstą bramkę. W 87 minucie, kiedy to strzał Jakuba Grzeszaka dobił zamykający całą akcję Mikołaj Napora. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Rudzie drużynę Płomienień Dębe Wielkie 6:1 i dzięki porażce Mazovii w Mińsku Mazowieckim z Oskarem Przysucha wyprzedziła ja w tabeli i teraz z dorobkiem 50 punktów zajmuje wysokie 5 miejsce. Szansa na umocnienie się na tej pozycji będzie miała miejsce w sobotę 14 maja, kiedy to drużyna ze Mszczonowa podejmie na własnym stadionie wspomnianą Mazovię. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Płomienia: Kacper Winiarek(80'Konrad Jastrzębski), Patryk Siporski, Jan Laskowski, Olaf Gontarek, Grzegorz Siporski, Dawid Brzeziński, Damian Bąk, Kacper Smoderek(56'Alan Małecki), Daniel Matwiejczyk, Mateusz Malesa(68'Damian Pytel), Michał Malesa

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński(57'Adam Filipiuk), Dawid Poddębniak(64'Anthony Chukwuemeka), Szymon Kiewel, Piotr Petasz(57'Hubert Gutkowski), Michał Janik, Konrad Szkopiński(46'Piotr Wójcik), Damian Chełmiński(64'Mateusz Jeliński), Damian Pociech(75'Sebastian Czapa), Mikołaj Napora, Jakub Grzeszak, Patryk Obiała(57'Patryk Czarnecki)

Płomień Dębe Wielkie – Mszczonowianka 1:6(0:3)

bramki: Michał Malesa – Płomień; Mikołaj Napora 2, Jakub Grzeszak 2, Patryk Obiała i Szymon Kiewel – Mszczonowianka

żółte kartki: Jan Laskowski, Michał Malesa, Kacper Smoderek, Grzegorz Siporski, Alan Małecki – Płomień; Konrad Szkopiński, Patryk Czarnecki - Mszczonowianka