Rozegrali sparing z Pogonią

23 stycznia 2021, godz. 20:35, 298 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 23 stycznia w swoim pierwszym spotkaniu towarzyskim zespół Mszczonowianki 2009 przegrał w Grodzisku Mazowieckim z tamtejszą Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2009 2:10. Obie bramki dla podopiecznych Macieja Kleczko i Bartłomieja Szamburskiego zdobył Jan Siekierski

Od samego początku spotkania to zespół Pogoni narzucił swoim przeciwnikom swój styl gry co zaowocowało szybkim zdobyciem trzech bramek. Pierwsza z nich padła w 9 minucie za sprawą Antoniego Jesionowskiego. W 12 minucie błąd bramkarza wykorzystał Leon Sztuka a w 17 minucie Antoni Jesionowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zrobiło się 3:0.

Od tego momentu miejscowa drużyna zwolniła tempo gry co skrzętnie wykorzystał zespół Mszczonowianki. W 23 minucie po centrze Szymona Bagińskiego z rzutu rożnego i pięknym strzale, po którym piłka odbiła się od poprzeczki a następnie przekroczyła linię bramkową wykorzystał Jan Siekierski i było już 3:1 dla Pogoni. W 27 minucie ten sam piłkarz wykorzystał błąd wysuniętej obrony miejscowej drużyny i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem zdobywając tzw. bramkę do szatni. Do przerwy Pogoń prowadziła 3:2.

Po przerwie miejscowa drużyna, która na co dzień gra w II Lidze Okręgowej pokazała niezwykłą skuteczność. Wszystko rozpoczął W 33 minucie Leon Sztuka podwyższając wynik na 4:2. W 36 minucie Jan Wasiota zmienił wynik na 5:2.

W 38 minucie po raz kolejny dał o sobie znać Leon Sztuka zmieniając wynik na 6:2. W 44 minucie goście ze Mszczonowa mogli zdobyć swoją trzecią bramkę. Po prostopadłym zagraniu do Jana Siekierskiego ten najpierw ograł obrońcę a następnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, który tym razem był od niego lepszy. Niewykorzystana okazja zemściła się w 49 minucie, kiedy to Antoni Jesionowski podwyższa na 7:2.

W 52 minucie po zamieszaniu w polu karnym Patryk Nawrot zmienia wynik na 8:2. W 55 minucie rezultat meczu zmienia na 9:2 zmienia Leon Sztuka a ostatecznie w 57 minucie ustala go Antoni Jesionowski. Ostatecznie Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2009 wygrała ze Mszczonowianką 200910:2.

Na usprawiedliwienie zespołu prowadzonego przez Macieja Kleczko i Bartłomieja Szamburskiego przemawia fakt, że dopiero niedawno rozpoczęli przygotowania oraz to, że rywal gra na co dzień w II Lidze Okręgowej, czyli ligę wyżej niż obecny beniaminek III ligi.

Za 2 tygodnie drużyna Mszczonowianki rocznika 2009 zagra w dwudniowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się we Wrocławiu.

Skład Pogoni: Mateusz Kościelny, Szymon Bichta, Wojciech Zielonka, Patryk Nawrot, Gabriel Poznański, Jan Wasiota, Leon Sztuka, Tymoteusz Jeruzal, Tymoteusz Skrobich, Antoni Jesionowski

Skład Mszczonowianki: Antoni Legięcki, Szymon Bagiński, Nikodem Folc, Fabian Witkowski, Norbert Kiełczewski, Konrad Gnyś, Jan Siekierski, Filip Skoneczny i 4 zawodników testowanych

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2009 - Mszczonowianka 2009 10:2(3:2)

Strzelcy: Antoni Jesionowski - 4, Leon Sztuka - 4, Patryk Nawrot, Jan Wasiota - Pogoń; Jan Siekierski - 2 - Mszczonowianka