Wysoka wygrana Młodzików

14 kwietnia 2024, godz. 22:28, 99 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 14 kwietnia w spotkaniu 2 kolejki Warszawskiej IV Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych zespół Mszczonowianki 2012/13 pokonał w Grodzisku Mazowieckiem tamtejszy Sporting Grodzisk Mazowiecki 2012 7:1. Bramki dla podopiecznych Adama Suchockiego i Patryk Cieplaka zdobyli: Jan Kruczyński 3, Miłosz Dudek 2 i Jakub Skórzyński 2

Od początku spotkania stroną przeważającą była drużyna gości ze Mszczonowa, która chciała sobie powetować stratę w pierwszym meczu rundy wiosennej. Niestety dla niej ustawiona na grę z kontry drużyna miejscowa dość niespodziewanie już w 5 minucie za sprawą Jana Kondeja otwiera wynik meczu i obejmuje prowadzenie 1:0.

Po stracie bramki Mszczonowianie ruszyli do ataku momentami zamykając rywali na własnej połowie samemu marnując bardzo dobre okazje. Sporą ich ilość niepotrafił wykorzystać Jakub Skórzyński, który obijał słupki i poprzeczki, bądź jego strzały nie sprawiły kłopotów dobrze dysponowanemu bramkarzowi rywali Antoniemu Drożdżowi. Limit pecha podopieczni Adama Suchockiego i Patryka Cieplaka wyczerpali jednak w 23 minucie doprowadzając do remisu a w 24 minucie sami wyszli na prowadzenie 2:1. Autorem obu bramek był Miłosz Dudek, który najpierw dobił piłkę po strzale kolegi, a w drugim przypadku zamknął całą akcję po zagraniu Jana Kruczyńskiego. Takim wynik zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie zespół Mszczonowianki zaprezentował prawdziwy pokaz skuteczności i zaaplikował swoim przeciwnikom 5 bramek. Wszystko rozpoczął Jan Kruczyński, który przeciągu dwóch minut między 43 a 44 minutą zdobył dwie bramki podwyższając wynik meczu na 4:1. W 48 minucie ten sam piłkarz zmienia rezultat na 5:1 zaliczając jednocześnie klasycznego hattricka(zdobycie trzech bramek w jednej połowie). W 58 minucie na listę strzelców wpisał się też Jakub Skórzyński, który zakończył całą akcję efektowną piętką i było już 6:1. Ten sam piłkarz w 66 minucie ustalił wynik meczu w 66 minucie pięknym strzałem po którym piłka najpierw odbiła się od poprzeczki a następnie powędrowała za linię bramkową. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 7:1, która w pełni powetowała sobie porażkę w pierwszym meczu.

Skład Sportingu: Antoni Dróżdż, Kajetan Baranowski, Cyprian Hajdus, Ksawery Fosiewicz, Wojciech Piszczek, Maciej Milczarek, Szymon Gnys, Alan Kiernozek, Jan Kondej, Franciszek Wacławski, Aleksander Repliński, Filip Wegner, Maciej Plamowski

Skład Mszczonowianki: Jan Kruczyński, Jakub Skórzyński, Miłosz Dudek, Marcin Słomczyński, Alan Śliwiński, Oliwier Świdziński, Antoni Nazaruk, Alan Wójcik, Maksym Karpa, Michał Cyranowicz, Oskar Seliga, Dawid Hil

Sporting Grodzisk Mazowiecki – Mszczonowianka 1:7(1:2)

bramki: Jan Kondej – Sporting; Jan Kruczyński – 3, Miłosz Dudek – 2, Jakub Skórzyński - 2